У Тернополі почалися політичні репресії?

1
526

film_o_volynskoy_rezne_3_500x317Запитайте будь-якого депутата обласної ради, що потрібно зробити, щоб Тернопільський драмтеатр розвивався, аби актори отримували гідну зарплату, де взяти кошти на оновлення реквізиту і костюмів – і він лише знизає плечима. Зате коли з’явилася нагода покарати винних, з точки зору самих депутатів, то вони нею миттєво скористалися.

Причому постраждали не лише актори, які знялися у скандальній стрічці «Волинь», а й уся трупа. Працівників драмтеатру позбавили надбавки за академічність. Тут спрацював старий радянський принцип колективної відповідальності – один за всіх і всі за одного. Хоча у фільмі знялося лише кілька акторів, відповідальність розділили між усіма. Якщо брати радянські канони, то це навіть дуже правильно. Куди дивився колектив? Чому не встежили за політичною короткозорістю своїх колег, чому вчасно не попередили відповідні органи і не подали належний сигнал у потрібні установи?

Тут визначальну роль мав ще один фактор. Актори дозволили собі проігнорувати засідання депутатської комісії. Депутати розцінили це як зневагу до своїх високоповажних персон. Вони ж сподівалися, що винні прийдуть каятися, просити вибачення і клястися, що таке більше ніколи не повториться. А ті не прийшли.

І у свободівців рука не здригнулася поставити на голосування питання про зняття надбавки.

Тому і залишилися працівники тернопільського драмтеатру без академічної надбавки, яку і так не отримували з початку року. Тому що згадуючи ще один радянський принцип – хто не з нами, той проти нас.

У свою чергу колектив театру натякає, що зрадник не той, хто змушений шукати підзаробіток, а той, хто довів країну до зубожіння і замість того, щоб займатися реальними справами, шукає лише на чому б то пропіаритися.

Марко КЛЕВЕЦЬ

1 коментар

  1. Стаття просто Чудова. Спасиб1, пане МАрку. Я вже думала. що в Тернопол1 нема тверезо мислячих людей. Ще раз спасиб1 Вам. Хай щастить 1 Вам 1 також вс1м акторам драмтеатру.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ