13 цікавих фактів про Чемпіонати Європи

0
202
 1. Кубок, який отримує переможець, названий на честь Анрі Делона, генерального секретаря УЄФА, котрий першим запропонував проводити Чемпіонати Європи і який не дожив до старту першого турніру.
 2. Франція – перша країна, яка втретє проводить європейську першість.
 3. Рекорд відвідуваності припадає не на груповий турнір, а на кваліфікацію. 130 тисяч глядачів прийшли подивитися гру між шотландцями і англійцями у 1960 році.
 4. 2,7 голи за гру – такий середній показник результативності.
 5. У чемпіонатах Європи брали участь 27 збірних і лише 9 з них ставали чемпіонами – Німеччина, Іспанія, Франція, СРСР, Італія, Нідерланди, Чехословаків, Данія і Греція.
 6. Ні одна команда не спромоглася двічі поспіль стати чемпіоном.
 7. Німецька збірна 10 разів брала участь у фінальних частинах. З них тричі перемагала і таку ж кількість разів поступилася у головній грі турніру.
 8. Збірна Чехії тричі пробивала після матчеві пенальті і всі три рази брала гору над суперником. Гравці команди пробили 20 одинадцятиметрових і жодного разу не промахнулися.
 9. Збірні Польщі, Словенії, Австрії і Латвії не мають у своєму активі жодної перемоги у фінальній стадії.
 10. Найбільше забитих голів на рахунку збірних Німеччини і Нідерландів – по 55. Ті ж німці разом з югославами найбільше пропустили – 39 голів.
 11. платиниНайкращим бомбардиром фінальних частин є Мішель Платіні. На рахунку француза 9 влучних ударів.
 12. У 1972 і 1976 роках кращим форвардом ставав німець Мюллер. Але у першому випадку – Герд, а у другому – Дітер.
 13. Лотар Матеус, Петер Шмейхель, Арон Вінтер, Аллесандро Дель Пєро, Єдвін Ван дер Сар і Ліліан Тюрам взяли участь у чотирьох європейських першостях.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ