Чи може свекруха стати другою мамою?

0
1031

Анастасія і Раїса ОбшарськіНародне прислів’я каже – коли сперечаються двоє, винен той, хто мудріший. У стосунках свекрухи і невістки старша, досвідченіша, мудріша, а то й хитріша – свекруха. За логікою, від неї більше залежить, наскільки спілкування з невісткою буде мирним. Чи це так? Анастасія Обшарська з Чорткова свою свекруху навіть поза очі не може називати свекрухою. Їй просто некомфортно. На творчих зустрічах, концертах, зібраннях їх часто можна побачити разом. Вони стежать за подіями міста і обговорюють новини.  Хто їх не знає, може подумати, що це подруги, сестри або ж мама і дочка. Стороннє око не вгадає, що саме їх об’єднує. Вони ж – свекруха і невістка. Анастасія і Раїса Обшарські. Анастасія у шлюбі 13 років. Вона – художник, у чоловіка – власна справа.  Охоче ділиться досвідом спілкування зі свекрухою.  

Не люблю цього слова – свекруха. В уяві одразу якась згорблена, прижмурена особа, ніби героїня  з «Кайдашевої сім’ї».  Тому – тільки мама. Обидві мої мами – чуйні і дуже добрі.

Добра свекруха після синового весілля отримує ще й дочку, а погана – втрачає сина. Те ж стосується і невістки.  Виходиш заміж не лише за чоловіка, а  за всю його родину, яка стає рідною і тобі.

Свекруху варто називати мамою. В англійській мові, наприклад, так і звучить – mother-in-law, мама в законі.

Перед заміжжям не було ніякого остраху першого знайомства і жодній з нас не довелося грати якусь непритаманну роль. Ми з чоловіком – однокласники. Тому його мама знає мене ще змалку. Можливо, це і стало запорукою  щирих взаємин.

Анастасія Обшарська
Анастасія Обшарська

Ми живемо окремо, але в одному місті. Бачимося  по кілька разів на тиждень. Щодня спілкуємося по телефону. Мені Раїса Володимирівна телефонує у двадцять разів частіше,  ніж своєму синові. Для мене це показник дружби і довіри.

У питаннях спільного побуту я не професіонал. Але з досвіду знайомих розумію, що кожному потрібен особистий простір і час, щоб побути наодинці.

Чоловіковій мамі можу довіритися. Вона  підтримає більше, ніж навіть найкращі друзі. Тому що йдеться про її сина, внуків, У неї є відчуття продовженням роду. Бабусі і справді люблять своїх внуків більше, ніж дітей. Бо через них видно зв’язок поколінь.

Суперечки у нас виникають  хіба дрібні, побутові. Вони неминучі у будь-яких стосунках. Але ми обоє достатньо розумні,  щоб поступитися і не зациклюватися на своїй правоті.

Нас об’єднує любов до творчості і мистецтва. Завжди разом відвідуємо цікаві виставки, зустрічі, конференції. У Чорткові нас називають творчою династією. Я завжди готую ілюстрації до маминих книжок. Раїса Обшарська – талановита поетеса.

Раїса Обшарська
Раїса Обшарська

Чую від знайомих скарги на своїх свекрух.  Важко бути арбітром у таких справах. Бо завжди є дві правди. Що можу порадити  невісткам  і свекрухам? Бути поступливішими. Поганий мир кращий, ніж хороша війна. Нести світло, а не розбрат. Навколо і так стільки зла, болю, бід. Не треба ще додатково власними руками створювати конфлікти на рівному місці. Невже пересолений борщ чи необачно кинуте слово варті того, щоб порушувати спокій у сім’ї, де апріорі кожен повинен почуватися у затишку і безпеці?

Щоб уникнути напружених стосунків зі свекрухою, варто бути самим собою. Адже саме такою тебе полюбили і прийняли в родину. Не потрібно грати якусь неприродну роль і слід піклуватися про почуття близьких.

У мене є син і донька. Часто думаю про те, якою я хочу бути свекрухою. Напевне, такою, як моя. Теж хочу бути подругою, а не наглядачем. Теж хочу бути  молодою і цікавою. Коли настане той день і в житті з’явиться моя невістка, хочу, щоб до нашої родини прийшла ще одна донька.

Ярина БОЙКОБЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.