Жінки в Микулинцях одягаються до церкви, як у фільмах Параджанова

0
1689

Священники Микулинецького деканату отримали високі церковні нагороди – право носити золотий хрест з прикрасами. Митрополит Кир Василій Семенюк відзначив пароха села Ладичин отця Романа Зощука і пароха Микулинців отця Євгена Влоха.

Василій Семенюк приїхав до Микулинців. З цієї нагоди деякі парафіяни прийшли до церкви по-особливому, одягнувши народні костюми.

– Ми ретельно готувалися до цієї зустрічі, – розповідає співачка, жителька Микулинців Ольга Монастирська. – Зустріли Василія Семенюка із хлібом і сіллю. Це особлива подія для селища, тому продумали і костюми.

До церкви у Микулинцях так вдягаються не вперше.

– Торік прийшли в народних костюмах на Різдво, – продовжує Ольга Монастирська. –Святили так паску. І цього року у народних строях колядували в церкві.

Спочатку Ольга почула критику.

– Нам казали, що це занадто виразно і потрібно бути скромнішими, – додає. – Адже ми були у вінках і вишиванках. Дехто, навпаки, захоплювався. Потім побачила, що людям сподобалося. Це не для того, щоб похвалитися костюмами. Ми демонструємо нашу культуру і повагу до Божого храму. Не бачимо ж під час служби отця в кросівках і спортивному костюмі. Тому не вдягаємося до церкви абияк. Співати в храмі у вінку чи хустині – це абсолютно інші відчуття, ніж в шапці. Всьому свій час і своє місце.

Ольга для цієї події вдягла важкий вінок. Його створила тернопільська майстриня Інна Рудик.

– Ми зустрічали митрополита з поклоном, – розповідає. – Кланялися повільно і дуже низько. Тому вінок міцно прикріпила шпильками, зробила зачіску. Удома це зайняло півтори години. До церкви ішли пішки, бо вінок має 40 сантиметрів висоти. В машину не влізла б. У дівчат теж великі і красиві вінки.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ