Через холодну погоду мерзнуть лелеки

0
105
Лелеки, повернувшись із теплих країв, застали в Україні морозну погоду та глибокий сніг. Ці птахи здатні пережити морози, однак потребують їжі.
Якщо ви побачили лелек – не поспішайте кидати їм хліб чи зерно. Ці птахи люблять інші “смаколики”. Також не варто намагатися одразу забирати лелек додому, хіба що їм геть непереливки.
Не лякайте птахів, не підходьте до них занадто близько. Кожне здіймання в небо – це витрата енергії, що дуже небезпечно для їхнього життя.
На відстані 10-15 м до місця розташування птахів очистіть невелику ділянку від снігу: саме там можна буде врятуватися більшій кількості птахів. Потрібно викласти на підготовлені місця сіно, солому, сухі багаторічні трави, хмиз, дрібні гілки, кукурудзянку тощо. Потім сюди можна носити птахам їсти.
Ідеальна їжа для лелек – жива прісноводна риба або відігріта морожена (несолена) риба, м’ясні відходи (наприклад, курячі шийки) чи інше м’ясо. Якщо ви викладаєте птахам рибу, пам’ятайте, що вона повинна бути дрібною, велику – слід порізати чи порубати. Кілограмового карася (тим більше замерзлого) лелека просто не здолає. Окрім того, лелеки можуть їсти все, що їдять домашні свійські птахи: зерно, хліб, варену картоплю та інше.
Якщо птахи зовсім ослаблені (тобто такі, які не реагують на рухи людей), то їх потрібно забрати, відігріти і тимчасово розмістити в хлівах або інших господарських будівлях разом із домашніми тваринами.
Не будьте байдужими! Допоможіть птахам!

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ