Тернополянин розповів про життя і ціни в Африці

0
224
В африканському місті Гома без торгівлі не обійтись. Працюють ринки, магазинчики, хоч і не обладнані, як в цивілізованих містах, проте купити можна все необхідне.

В іноземців бачать заможних покупців, на яких можна заробити. Відповідно ціни одразу завищують, тому без торгу ту не обійтись. Але якщо бачать, що покупець йде, тоді пропонують ціну нижчу. Буває скинуть її в половину. Банани в середньому коштують – 10 штук за один долар, стиглий ананас 50 центів. Лайм 8 шт. на долар., манго і кокос також по пів долара. Шоколадний батончик – 90 центів, плитка чорного шоколаду в індійському супермаркеті від 1 до 3-х доларів. Пальчикові батарейки коштують від 1 до 3 доларів. Кава мелена 0,5 кг. 6-8 доларів. Вода здебільшого негазована, пакування 12 пляшок по 1,5 л. = 5 доларів. Туалетний папір пакування 10 шт. = 5 доларів. Зубна паста відомих брендів 3 долари, мило – два. Хліб 700 грамів = 1 долар 20 центів. Йогурт в каністрі 5 л. = 11 доларів (термін придатності 1 місяць). Якщо ж термін придатності у продуктах закінчується, ціну скидають в рази. До прикладу ціна солодкої води 1 долар, можуть скинути її до 15 центів. Спиртне у магазинах продається без акцизу й коштує: горілка 10-12 доларів; Віскі від 13 доларів. Цигарки приблизно 7 доларів за блок (10 пачок).

Побутова техніка тут дорога. Зазвичай продають легке б/у, постачання йде з різних країн Європи, США, з ОАЕ. Найчастіше розподіл починається зі столиці Демократичної республіки Конго – Кіншаси. А потім розходиться техніка по містах, де продається дорожче. Гуманітарна допомога всюди. Її тут багато.

Про Інтернет: Є три мобільних оператори. Ай Ір Тел, Водаком та Орандж. Здебільшого користуються останнім. Тариф, чим більшу суму поповнюєш, тим більше інтернету отримуєш. В середньому 20 доларів за 20 Гб. Дзвінки часто здійснюються через інтернет, з різних месенджерів. Телефоном дзвонити дорого, тому тариф на телефонію тут непопулярний. Всюди працюють ринки, всюди торгують. В неділю до обіду працює ринок вживаних речей. Кросівки відомих брендів можна купити за 15-20 доларів. Те ж саме фірмові курточки 15-20 у.о.

Конвертується валюта з курсом за 1 долар = 2 тисячі конголезьких франків.
З м’ясом тут слід бути обережним і обов’язково купувати в перевірених продавців. Пальне коштує – 1 долар, або 2000 конголезьких франків за 1 л.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ