Жителі маленького села на Тернопільщині кілька років добивалися будівництва дитячого майданчика

0
952

Майданчиків   сімейного відпочинку багато – яскравих, світлих, наповнених дитячими голосами. Але є  ще   люди, які мріють мати таке диво у своєму населеному пункті.  Я розповім про здійснену мрію! Невеличке село Метенів Зборівської ОТГ  цим бажанням  жило кілька років.  Громада активізувалася,  зрозумівши, що ніхто  сюди не приїде облаштовувати її благоустрій. У петиції, під якою збирали підписи  селян про будівництво майданчика,  просили не бути  байдужими до потреб дітей.

–  Село у нас дуже маленьке, заледве до сотні мешканців з приїжджими, дітей понад два десятки, влітку збільшується їх кількість, бо приїжджають до  родичів, – говорить  Анна Процик, яка  з  Лесею Яцундою і збирала підписи. –  Особливо влітку,  дітям ніде зібратися. В умовах карантину клуб не працює. Діти  “тиняються” вулицею без справи. Молодим батькам ніде погуляти з своїми малюками. Та й потрібно, щоб вони ставали   комунікабельними,  вміли бавитися одне з одним. Ми   розуміємо, що в країні зараз не найкращі часи, але створити для дітей казку, подарувати їм щасливе дитинство, радість, усмішки,  нам, дорослим,  під силу. Довго вибирали місце, але зупинилися саме тут. Це в нас центр села, біля клубу і колишньої бібліотеки.  Тут біля сільської криниці все збиралися люди, лавочки стояли, односельці  зустрічалися, розмовляли, діти бавилися, – розповіла  пані Анна,  мама п’ятьох діток.

Треба сказати, що лише троє мешканців утрималися  зі своїм підписом, тому свято таки відбулося. Бо коли чогось дуже хочеш, допомагає і Всесвіт. До ідеї селян, яку підтримала  сільська староста  Марія Процик  і взяла на себе організаційні питання,  долучилося  коштами ТзОВ “Зборівські лани”, які орендують частину паїв у Метеневі. Аграрії  за 50 тисяч закупили обладнання  для майданчика. Селяни  назбирали ще 15 тисяч для  супутніх робіт. Відрадно, що до спільної справи долучилися земляки із-за кордону, бізнесмени- вихідці з села і всі  мешканці хто скільки міг.   Велику подяку молоді матері висловлюють львів’янці  Марії Стельмах,  яка колись тут виросла і тепер  взяла   активну  участь в організації доброї і потрібної справи.  Допоміжні матеріали  для облаштування відпочинкової зони малечі та підлітків – камінь, щебінь, пісок  взяв на себе  спеціалізований  птахокомплекс ТзОВ «Укрполь-2005», який розміщений у Метеневі. Цемент,  відсів  і оплата за роботу майстрам – із зібраних коштів.

Безсумнівно, поява такого майданчику для дітей – важлива. Вони  залюбки опановували нові атракціони: гірки, карусель, гойдалку, турніки та інші розваги, надзвичайно раді, що нарешті з’явилося місце, де б  вони могли не тільки побавитися, а й порозмовляти.

Софійка і Соломійка  влітку приїжджають до  свого дідуся Богдана Бонди. Тепер тут на майданчику зі всіма друзями бачаться.  Софійка, Сашко, Миколка, а буває і старші Христина і Сніжана  Процики  також часті гості майданчика, бо  він просто перед їхніми воротами. Яночка з Михайликом  сюди прибігають погратися. Матвійко і Сиверин люблять гойдалку на ланцюгах, бо її можна закручувати, а потім розкручуватися з шаленою швидкістю.Не нарікає на голосисті зібрання сусід навпроти, Володимир Папроцький, бо  тепер правнучку, яка приїжджає з мамою в гості,  може тут  між дітьми побавити. Можна й самому поринути в світ дитинства і одержати заряд позитивних емоцій.

– Ще є  задумки – поставити лавки, облаштувати пісочницю,  виставити колеса – загороду від дороги, пофарбувати їх, – ділиться планами  Анна Процик.

Що ж дитинство – це щаслива сторінка нашого життя, коли всі кольори яскраві, а до казки можна доторкнутися рукою. Воно випромінює  радість і натхнення. Сільська староста тішиться, що село ожило дитячими голосами. Такий майданчик є і  в другому  селі їхньої сільської ради – Кабарівцях. Марія Орестівна переконана, що  тільки гуртом, спільними зусиллями можна  покращити рівень життя мешканців  громади.

Людмила ОСТРОВСЬКА

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ