У селі на Тернопільщині фермер розбудував Європу

1
5819

Звиняч і дзвін – однокореневі слова. Легенда села Звиняч Чортківського району засвідчує, що це  місце   ще у ХV столітті славилося відливанням дзвонів. Переважно їх мелодія звучала у хвилини радості, перемоги, єднання проти ворога, втіхи від  свята… А тепер приватне акціонерне підприємство «Дзвін», яке заснував Василь Градовий, набрало нового звучання в умілих руках господарника, сприяє комфортному проживанню земляків на своїй землі, у своєму домі, у своїй сім’ї і відлунює їх вдячністю за його добрі справи. Саме Василь Степанович, за словами односельців, розбудував Європу у своєму рідному селі.  До редакції нашої газети надійшли вітальні слова  від звинячан для Василя Степановича з нагоди його дня народження.

«Ми знаємо Василя Степановича з дитинства, – пише  сільський голова Звиняча Надія Безушко. – Народився він у Скоморошому, яке належить до нашої сільської ради.Там вчився до четвертого класу, а закінчував школу в нас. Доброту в нього заклали і виховали батьки. Нелегко було в роки розрухи брати на себе колгосп, який підпав під горе-реформування. Але він – упевнений, енергійний, вимогливий, совісний сучасний агроменеджер усе здолав і з ним розцвіло наше село. Він щоденно працює не напоказ, а для душі й серця. У його трудовій книжці єдиний запис: село Звиняч, сільгосппідприємство. Із червоним дипломом закінчив Бучацький радгосп-технікум, за фахом – ветлікар, одночасно закінчив Московську ветеринарну академію.

Уже майже тридцять років наш односелець – успішний керівник багатогалузевого господарства,  обробляє 8,5 тис. га землі в Чортківському і Борщівському районах.   Він багатогранна і дуже зайнята людина. Але при коротких зустрічах обов’язково розпитує про сільські  справи, ділиться і своїми новинами з об’їздів полів,  враженнями від посівів, видами на врожай. У цьому році погода відтермінувала жнива, але Василь Степанович  очікує не менших урожаїв, від торішніх, рекордних. Він завжди каже, що сільське господарство – це його стихія.

За сумлінну працю Василь Степанович удостоєний звання заслуженого працівника сільського господарства України, ордена «Знак Пошани», «За заслуги» ІІІ-го ступеня, почесної грамоти Кабінету Міністрів України. Він – депутат Тернопільської обласної ради та голова ради сільгосппідприємств Чортківщини. Керівник агрофірми завжди з розумінням ставиться до проблем села і дбає про громаду.

Як депутат обласної ради він посприяв у прокладанні  дороги до Скоморошого. Долучився до  проєктів сільської ради з ремонту доріг, проведення вуличного освітлення, відновлення  системи водопостачання   до школи, дитячого садочка, амбулаторії.   З його допомогою нам вдалося встановили бруківку біля будинку культури села Звиняч та в зоні відпочинку біля танцювального майданчика, звести  кам’яний мур та встановити огорожу, орієнтовна вартість яких пів мільйона гривень, за що Василю Степановичу велике спасибі.У своєму рідному селі  Скомороше Василь Степанович  відновив будинок культури.

Люди вдячні за його допомогу в облаштуванні цвинтарів у наших селах,  відновленні   могили Січових стрільців, за будівництво  автобусної  зупинки, яка стала окрасою села. Директор ПАП «Дзвін» завжди старається щоб у нас було якнайкраще, як господар, завжди контролює і докладає всіх зусиль, щоб усе  було зроблено належним чином. Коштом благодійника у нас і в Скоморошому  побудували  каплиці, перекрили дах Греко-католицької церкви, надали матеріал для позолоти куполів для Православної церкви , побудували капличку святого Яна. Оазою духовності  стало місце      відновленої фігури Миколи Чудотворця   при в»їзді в село. Захоплення  наших людей і гостей  викликає вхідна кована брама з ангелами на повний зріст до церкви Різдва Пресвятої  Богородиці , опорядження й оздоба каплиці Різдва Пресвятої Богородиці. ГОРДО МАЙОРИТЬ ДЕРЖАВНИЙ ПРАПОР НА ФЛАКШТОЦІ, ЯКИЙ ВСАНОВИВ ВАСИЛЬ СТЕПАНОВИЧ НА МЕЖІ ЧОРТКІВСЬКОГО І ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНІВ, ДЕ ВІН ОБЛАШТУВАВ В»ЇЗНИЙ ЗНАК У СЕЛО.

Наш меценат   милосердна і  дуже добра людина, справжній громадянин,  господарник, патріот. В його активі  допомога Українській армії, мобілізованим воїнам -землякам, родинам, які через війну втратили  близьких. Завжди допомагає  потребуючим, пристарілим. Особлива подяка за допомогу дітям-інвалідам та сиротам.  Високих духовних помислів Василя Степановича вчили батьки. Тепер він вчить своїх дітей і внуків, – зауважує Звиняцька  сільська голова Надія Безушко.

Подячне слово меценатові звучить і від  Мар’яни Малихіної – сімейної лікарки амбулаторії загальної практики, де він багато доклався для комфортного обслуговування односельців. У період карантину, коли забили тривогу про брак масок, ПАП «Дзвін» освоїв цей вид продукції. Усе згідно з державними  медичними нормами, але за ціною виробника масок – 4 грн. за шт.

За успішну роботу з дітками вдячна Василю Степановичу і завідуюча дошкільним навчальним закладом Христина Дикун. 30 дітей мають оновлене приміщення, заклад повністю укомплектований постільною білизною, подушками та ковдрами, а ще аграрій надає продукти для харчування дітей. Особлива подяка від Галини Шкрибайло – завідуючої бібліотекою. Заклад працює, як Інтернет-центр, де до послуг користувачів безкоштовно є три робочі місця ПК з підключенням до мережі. «Коли ми виграли у конкурсі «Бібліоміст», розгубилися. Треба інтернет підвести, а в бібліотеці й ремонту давно не було. Я підійшла і запитала, чи може господарство допомогти? – розповідає Галина  Шкрибайло. – Василь Степанович взяв на себе  і заміну вікон, і дверей, і ремонт та утеплення. Завдяки цьому маємо тепер багато читачів, учні на комп’ютерах працюють, навчаємо і старших. А ще завдяки цьому невтомному господареві, в бібліотеці маємо солідну передплату періодики.  У бібліотеці оформлено книжкову виставку, присвячену Василю Градовому – “Пахучий хліб- то щедрий дар землі за працю й розум шанованій людині”, де зібрані матеріали про хліборобів села, роботу ПАП “Дзвін”.  Порядок навів аграрій і в місцевій  школі, де навчається 80 учнів. Директор школи Тетяна Пасічник завжди запрошує керівника «Дзвону» на зустріч із школярами, адже тут росте хліборобська зміна. «Василь Степанович завжди спонсорує проведення культурних та спортивних заходів,- наголошує директор Будинку культури Степан Вуйчик. – Він не тільки доклався до ремонту нашого закладу, а й своїм коштом придбав дорогу апаратуру для місцевих музикантів – контрабас, кобзу,  синтезатор, освітлювальну  техніку».

Галина Шкрибайло поділилася, що у зв’язку з карантинними обмеженнями, гарні слова і чудова пісня звучатимуть для іменинника дистанційно. Зараз це доступно, оскільки ПАП «Дзвін» має свою сторінку в соцмережах.  Односельці бажають: « З роси й води, на добру сотню літ стелися,  доле , лиш добром для доброЇ людини».

Хай буде величним дзвін переджнив’я і жнив, щоб його мелодія вібрувала щедрим урожаєм і загальним благополуччям. Нехай не міліє щирість і доброта серця  підприємця-мецената, хай колоситься любов’ю, здоров’ям, достатком  його життєва нива і Всевишній щедро благословляє на добрі справи.

Людмила ОCТРОВСЬКА

 

 

1 коментар

  1. В.Градовий – молодець. Нехай Бог йому дає здоровя.
    Л.Островській зауваження. ЗНАК ПРИ ВЇЗДІ В СЕЛО НА ГРАНИЦІ ЧОРТКІВСЬКОГО і Теребовлянського районіа.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ