Що робити жителям Прикарпаття, які постраждали від повені – рекомендації від народного депутата

0
318

Вода потроху сходить.Виникають питання, що і як робити після великої води. Намагався систематизувати дії. Може буде комусь в пригоді. – пише на своїй сторінці у Фейсбук народний депутат Ігор Фріс.

ПІСЛЯ ПОВЕНІ

Дотримуйтесь інструкцій рятувальних служб.

Обережно обстежте будинок і перевірте, чи немає загрози його обвалення.

Не відводьте всю воду відразу: (це може пошкодити фундамент) кожен день відводьте тільки близько третини загального обсягу води в будинку.

Намагайтеся не жити у будинку, де залишилася стояча вода.

Не піднімайте температуру повітря в будинку, перш ніж буде відведена вся стояча вода. Очистіть будинок від усіх уламків і просочених водою предметів.

Вимийте або обеззаразьте забруднений посуд і столові прилади, використовуючи для цього окріп або відбілювач (чайну ложку відбілювача на раковину, наповнену водою).
При огляді внутрішніх кімнат не використовуйте сірники або свічки як джерело світла через небезпеку можливої присутності в повітрі побутового газу (для цього найкраще підійде електричний ліхтарик).

Остерігайтеся первинних або провислих електричних проводів.

Носіть гумові чоботи. Переконайтеся в тому, що електричні кабелі не входять і не контактують з водою. У затоплених місцях негайно вимикайте електроживлення на розподільних щитах, якщо ви цього ще не зробили. Якщо підлога біля електрощитка волога, накрийте її сухою дошкою і ставайте на неї. Щоб відімкнути електрику, скористайтеся сухою палицею.

Про пошкодження або руйнування водопровідних, газових і каналізаційних магістралей негайно повідомте у відповідні комунальні служби та організації.

Не застосовуйте в їжу продукти харчування, що перебували у воді, до проведення перевірки санітарно-епідеміологічною службою та їх термічної обробки.

Колодязі з питною водою, що потрапили в зону затоплення, необхідно осушити для їх подальшої дезінфекції.

І основне питання. Компенсація втрат. Комісії почнуть роботу негайно. Зробіть фото і відео пошкоджень. Підготуйте та заповніть акт про пошкодження і підпишіть його комісійно з сусідами.

Звісно будуть і інші огляди, але це не завадить.

Інформацію про контакти в районах для звернень щодо компенсації підготую окремо протягом дня

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ