Тернополянин зробив на своєму городі долину нарцисів

0
2584

Богдан Маюк виростив чималу грядку з нарцисами. Цю ділянку на дачі у Підгородньому назвав  долиною нарцисів.

– Я був в Закарпатті біля Хуста в справжній долині, –  розповідає пан Богдан. – Там кілька гектарів нарцисів. В мене ж просто велика грядка. Але виглядає гарно. Саме тепер всі розквітли. Тут росте тільки один вид – білий звичайний нарцис. Ми маємо ще й інші види нарцисів: трубчасті, подвійні і потрійні на одному стеблі, але вони в інших місцях, щоб не запилювалися.

Спочатку нарциси на дачі були розкидані по всій території, –  додає Богдан Маюк.

–  Але після того, як ми з дружиною побували на справжній долині нарцисів, задумали зібрати їх разом, щоб мати в себе щось подібне, – розповідає. – Почали пересаджувати їх одне коло одного. Вони спершу не були так тісно, як зараз. Але цибулинки самі розмножуються і вийшло так, що кожен рік все більше. Але навіть тепер є ще окремі кущики. То як вони перецвітуть, ми їх пересадимо близько до сімейства.

Спершу пан Богдан планував використати цю ділянку економніше, але не вийшло.

– Ми думали посадити поміж них ще щось, але нарциси самі заглушили все, – додає. – І неохота їх викопувати. Тож хай ростуть. А запах такий сильний, що на цілу дачу відчутно. Після цвітіння вони ще трохи живуть, сік з листочку стікає в корінь. А тоді жовтіють і сохнуть. Ми їх зрізаємо. І вся грядка пуста. Нічого там не росте. Травка хіба. Але не копаємо там. Шкода нарцисів. А в середині грядки сам виріс один фіолетовий ірис. Виглядає, ніби цар прийшов в гості.

Богдан Маюк працює викладачем та культорганізатором у Тернопільському музичному коледжі ім. Соломії Крушельницької.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ