Як працювати на роботі віддалено, коли вдома є діти на карантині – поради психолога з Тернополя

0
228

Психолог з Тернополя Наталія Гаєвська, яка зараз проживає в Канаді, повідомила, що у зв’язку зі складною ситуацією навколо розповсюдження коронавірусу в провінції Онтаріо  прийняли рішення продовжити карантин ще на 12 тижнів, тобто аж до 30-го червня.

– Пандемія коронавірусу багатьох заставляє адаптовуватися до нових умов життя і по можливості переходити на віддалену форму роботи з дому, освоюючи нові телекомунікаційні технології. – повідомляє пані Наталія. – На власному досвіді вкотре переконуюсь, що це має як певні переваги, так і свої складнощі, особливо, коли вдома є діти, що перебувають на карантині, і яким також потрібно чимось займатися окрім навчання.  Ось кілька простих правил, як ефективно побудувати свою роботу з дому так, щоб у вас не сіпалося око і не тряслися руки від одного лише виду власних дітей. Жартую, звичайно. Але, насправді, для декого з нас така форма роботи може стати справжнім випробуванням, тому візьміть собі на озброєння ці 6 правил:

1. ЗАЗДАЛЕГІДЬ РОЗПЛАНУЙТЕ СВІЙ ЧАС. Якщо ваш чоловік (дружина) також працює з дому, визначіть, коли в кого з вас на протязі дня є періоди, на протязі яких ніхто не повинен вас турбувати і домовтеся підстрахувати одне одного з дітьми в цей час. Для дітей також складіть розпорядок дня, найкраще це робити всім разом (при умові, що це дозволяє вік дитини), щоб максимально врахувати всі нюанси, крім того такі обговорення дуже добре зближують одне з одним. Так ви будете мати “кістяк”, від якого вже можна буде відштовхуватися. Обов’язково врахуйте сюди вже звичні в першу чергу для дітей речі такі як – час сну, прийому їжі і т.д. Новий графік має бути максимально наближений до звичного способу життя ваших дітей.

2. ОБОВ’ЯЗКОВО ПОПЕРЕДЬТЕ СВОЇХ КЛІЄНТІВ, СПІВПРАЦІВНИКІВ ТА КЕРІВНИЦТВО, що у вас є діти на карантині. Такі речі переважною більшістю сприймаються з розумінням і прийняттям, крім цього це зменшує стрес, коли маленький, непроханий гість раптово з’явиться посеред робочого процесу (особливо, якщо мова йде про консультацію онлайн. В моєму випадку, це не рідкість.

3. ПІДШУКАЙТЕ НАЙБІЛЬШ ЗРУЧНИЙ ДЛЯ ВАС ГРАФІК. Якщо умови вашої роботи достатньо гнучкі, підберіть найбільш зручний для вас графік, наприклад, ви можете працювати, коли діти сплять, або коли є хтось з рідних, хто може вас підстрахувати.

4. Як варіант, чим зайняти дітей – ВЛАШТУЙТЕ ДОМАШНІЙ ТАБІР. Чудово підійдуть підручні засоби такі як покривала, диванні подушки, крісла і одіяла для того щоб, підключивши трішки власної фантазії ваші діти, можливо, частково з вашою допомогою могли побудувати справжнісінький будиночок в будинку, який надовго може зайняти малюків.

5. ЗНАХОДЬТЕ ЧАС НА СЕБЕ. Якщо будете всі 24 на 7 перебувати “включеними” без можливості відновлюватися, то швидко вигорите, тому критично важливо вчитися знаходити час для себе і обов’язково це відмічати в своєму розпорядку дня, не лише щоб відновлюватися, але і для того, щоб ваші рідні були в курсі, що ви потребує свій особистий час і простір для перезавантаження.

6. ОБОВ’ЯЗКОВО ВЛАШТОВУЙТЕ СОБІ ПЕРЕРВИ! Лише уявіть, якщо ви за таких умов почуваєтесь виснаженими і часом ледь живими, то через що доводиться проходити вашим дітям, які відчувають себе в заперті у власному домі! Сонячне світло і чисте повітря, природа, що прокидається в очікуванні тепла, самі по собі є цілющими. Тому обов’язково влаштовуйте собі перерви, навіть коротенька прогулянка поза закритого приміщення в максимально ізольованому від інших людей місці з усіма необхідними мірами захисту, може стати для вас справжнім ресурсом і наповнити необхідною енергією.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ