Чи допоможуть тернополянам вберегтися від грипу поради знайомих та експертів з інтернету

0
297

Екватор зими вже перейдений, а сезон росту вірусних захворювань тільки набирає темпів. Кожен входить в цей період зі своїми симптомами та недолікованими застудами. Згідно прогнозу фахівців Центру громадського здоров’я МОЗ України, упродовж епідемічного сезону осінь 2019 року – весна 2020 року на грип та ГРВІ в країні перехворіє від 4,8 млн до 6,7 млн людей. Очікуються дві хвилі підйому захворюваності: наприкінці січня — на початку лютого, з можливим піком на 4-му тижні. Варто про це замислитись і самим працівникам, і керівникам підприємств та організацій. І тим установам та організаціям, які працюють над питаннями профілактики, адже ми всі – з одного боку барикад боротьби із хворобами.

Кажуть: майбутнє належить медицині профілактичній. А як відомо, один з важливих напрямків діяльності Фонду соціального страхування України – профілактика, яка має повертати людину до працездатності та поліпшувати здоров’я. Ще прийде час, коли головною метою буде збереження здоров’я людей, а не намагання лікувати їх, коли вони захворіли чи травмувалися. Ще Черчіль наголошував: краще попередити хворобу, ніж лікувати її.

Днями у медіапросторі з’явилася інформація про спалах вірусної пневмонії на Тернопільщині. І хоч ситуація наразі стабільна та контрольована, захворюваність на ГРВІ є нижчою за порогові показники, люди захвилювалися. І підхід «знайомий порекомендував засіб» знову активізувався при інфекційних захворюваннях, сезонних перебігах різних штамів ГРВІ. А, як відомо, ускладнення страшніші за саму хворобу, призводять до виснаження організму, а часом і до летальних наслідків. Працівники ігнорують щеплення, профілактичні огляди. І задумуються про це тоді, коли хвороба стукає в двері.

Зрозуміло, при високій температурі, перших ознаках захворювань варто звертатись до фахівців, консультуватись, аби не задавнювати хвороби. Є й такі працівники, які «героїчно» з температурою ходять на роботу, поширюючи віруси навколо, на здорових колег. Від того вірус швидко поширюється.

Як тільки з’явились симптоми хвороби, спеціалісти радять кілька днів на початковому етапі ефективно пролікуватися, відлежатися, аніж опісля тижнями героїчно боротися з хворобою. А до того ж, таким чином можна убезпечити своїх колег від інфекції.
В профілактиці захворювань, у здоров’ї громадян зацікавлені усі – і роботодавці, і самі працівники, і Фонд соціального страхування, який теж несе величезні видатки на виплати з тимчасової втрати працездатності.

До слова, згідно із законодавством, перші п‘ять днів хвороби оплачує роботодавець, а вже наступні фінансує Фонд соціального страхування. Якщо вдатися до обчислень вартості середньостатистичного дня непрацездатності, вийде, що роботодавцю це вартує кругленьку суму. Крім того, сам хворий витрачає чимало грошей на лікарські засоби, медикаменти, які тепер зовсім не дешеві. Як мудро писали ще в античні часи: усуньте причину, тоді пройде і хвороба.

Здорові люди – хороші працівники, а відповідно, здорове суспільство – міцна держава. Керівники підприємств, установ та організацій мають створювати відповідні умови праці, які допоможуть вберегти працівників від сезонних хвороб, підвищити опірність організму. Не так важко, зате важливо утеплити, відрегулювати вікна та двері, дотримуватись норм температурного режиму на робочих місцях. Провести вакцинації (яка обійдеться в кілька разів дешевше), профілактичні огляди працівників, щоб убезпечити людей від хвороб, попередити їх.

Чимало людей вважають, що кращий засіб від бронхіту – це капустяний лист, гарненько змащений медом. Та й взагалі знавці з простору інтернету розповідають, що найкраща допомога при грипі – це сила землі. Але чи так це насправді?

Ми звикли користуватися порадами сусідів, котрі теж кашляли – і тільки отака мікстура допомогла. А ця мазь – найліпша, коли спина болить. Тільки більшість пропускає інформацію, що спина може боліти при десятках діагнозів. І не завжди при цьому можна її натирати. Часто «залікувавши» хворобу порадами знайомих, люди упускають час на те, щоб вірно поставити діагноз. І пізніше доводиться лікуватися довготривало, витрачаючи чимало коштів та проходячи медичну реабілітацію.

Відновлення працездатності та швидке повернення застрахованої особи до роботи – першочергові завдання, що вирішуються Фондом соціального страхування. Саме тому, працівники після видужання можуть отримати послуги з відновлювального лікування, зокрема, путівки, придбані за кошти Фонду, безпосередньо із стаціонару лікувально-профілактичного закладу.

Жителі нашої області наближаються до епідеміологічного порогу. Тому треба реагувати правильно на виклики часу: не забувати за профілактичну медицину, запобігання захворюванням, забезпечивши людину усім необхідним для ефективної і безпечної праці.

З.Тернова

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ