Сергій Надал ініціював повторне присвоєння звання Героя України Степану Бандері

0
121

Відповідне звернення до президента проголосували на сесії міської ради Тернополя

Міський голова Тернополя Сергій Надал виступив за повторне присвоєння звання Героя України провіднику Організації Український Націоналістів Степану Бандері. Відповідне звернення було проголосоване на сесії міської ради Тернополя. І президент України Володимир Зеленський зобов’язаний його роглянути.

Значення Степана Бандери в історії України

У 2019 році виповнилося 110 років з дня народження Степана Бандери. У Тернополі 2019 рік був роком Степана Бандери у Тернополі. І тепер у Тернополі ініціювали офіційну юридичну процедуру повернення Степану Бандері звання Героя України
У ХХ столітті український народ вів драматичну боротьбу за державну незалежність. Провідник ОУН Степан Бандера став символом цієї боротьби. І дуже прикро, що в незалежній України, через юридичну казуїстику, Бандера позбавлений заслуженого звання Герой України.

Бандера був одним з головних ініціаторів проголошення Акту відновлення Української держави 30 червня 1941 року, розгортання визвольної діяльності Організації Українських Націоналістів та створення Української Повстанської Армії. Степан Бандера був прапором боротьби за незалежність України в часи радянської окупації.

Як зрадники позбавляли звання Героя України

У 2010 році Степану Бандері указом президента Віктора Ющенка було присвоєно звання героя України. Однак, за часів президентства зрадника Віктора Януковича підконтрольні йому суди позбавили Степана Бандеру звання Героя України.
Зокрема йдеться про постанову Донецького окружного адміністративного суду від 02.04.2010 року у справі № 2а-1219/10/0570 визнано незаконним та скасовано Указ Президента України № 46/2010 від 20 січня 2010 року «Про присвоєння С. Бандері звання Героя України».

Це ганебне і незаконне рішення Донецького суду досі правочинне. Бо відповідно до статті 16 Закону України «Про державні нагороди України» позбавлення державних нагород може бути проведено лише у разі засудження нагородженого за тяжкий злочин за поданням суду у випадках, передбачених законом.

По-перше, Степан Бандера не був засуджений жодним судом, ні українським, ні іноземним, ні міжнародним.

По-друге, присвоєння Степану Бандері звання Героя України не було оскаржене по-суті. Був лише скасований Указ Президента Віктора Ющенка про нагородження, як акт індивідуальної дії. Оскаржено не сам факт присвоєння Степану Бандері звання Героя України, а лише указ Президента.

Міська рада Тернополя «запустила» процес призначення Бандері звання Героя

Незважаючи на протиправність позбавлення Бандери звання Героя України, в офіційній державній документації Провідник ОУН вже 9 років не числиться як Герой України. Й на відповідних загальнонаціональних заходах, Степана Бандеру не називають Героєм України.

Тому міський голова Тернополя ініціював повторне присвоєння Степану Бандері звання Героя України. Це дозволяє законодавство. Так відповідно до Розділу ІІ Статуту звання Герой України, затвердженого Указом Президента України від 2 грудня 2002 року №1114, органи місцевого самоврядування можуть порушувати клопотання про присвоєння звання Героя України.

Тому Тернопільська міська рада «запустила» цей процес. Відповідне звернення до Президента проголосоване на сесії міської ради. Його вже спрямували до обласної Державної адміністрації, котра в свою чергу має направити його президентові. Тепер президент Зеленський буде зобов’язаний розглянути це питання.

Тарас Стерко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ