Через політичну рекламу в транспорті Тернополя звертаються до поліції

0
149

11 липня спостерігач ОПОРИ заявив в поліцію через відеоролики, які мали ознаки передвиборної агітації за кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі №163 Степана Барну та Максима Черкашина та транслювалися на моніторах у міському громадському транспорті міста Тернополя.

Відеоролик, який стосувався кандидата у депутати від партії «Європейська солідарність» Степана Барни, спостерігач ОПОРИ зафіксував у тролейбусі, який обслуговує громадян по маршруту №2 у м. Тернополі.

https://www.youtube.com/watch?v=FUNNJPw34cg

Із відеозапису, який спостерігач ОПОРИ встиг зробити на свій мобільний пристрій, до того як кондуктор заборонила зйомку, видно ті ж кадри, що і у сюжеті телеканалу Тернопіль1. Цей матеріал поширювався у соціальній мережі Facebook із назвою «Степан Барна: Тернопіль має стати логістичним центром Західної України» та висвітлював проблему із фінансовим забезпеченням ремонту Гаївського мосту. Сюжет містив коментар кандидата Степана Барни, у якому він обіцяє, обійнявши посаду народного депутата, домогтися виділення коштів на ремонт мосту та реалізувати цей проект.

Частина кадрів для цього відео матеріалу були відзняті під час візиту віце-прем’єр-міністра України, міністра економічного розвитку та торгівлі Степана Кубіва. 7 липня представник кабміну приїжджав на Тернопільщину та оглянув незавершену будівлю бібліотеки-довгобуду, яка перебуває на балансі Кабінету міністрів, а також Гаївський міст, який потребує капітального ремонту.

Під час візиту на ці об’єкти його супроводжував колишній голова Тернопільської обласної державної адміністрації та кандидат у народні депутати Степан Барна і тимчасово виконуючий обов’язки голови ТОДА Іван Крисак. Окрім них на огляді Гаївського мосту був присутній голова обласної ради Віктор Овчарук. Інформація про це була розміщена на офіційному сайті та офіційній сторінці в соціальній мережі Facebook Тернопільської облдержадміністрації.

Відеоролик про кандидата у депутати від партії «Голос» Максима Черкашина спостерігач ОПОРИ зафіксував на телеекрані у тролейбусі, який курсує по маршруту №11.

https://www.youtube.com/watch?v=OOThGdmWeYQ

Знову ж таки кадри з цього відеоматеріалу належать сюжету телеканалу Тернопіль1 під назвою «Максим Черкашин: За фінансування освіти повинен відповідати Кабмін, а не міські ради». У ньому висвітлюється позиція кандидата щодо проблем в галузі освіти. А також він містить згадки про передвиборчі обіцянки партії «Голос» та зокрема кандидата: «Моє завдання, щоб освітня субвенція надходила вчасно, щоб вчителі вчасно отримували зарплати, а учні – якісну освіту». Зйомки до відео сюжету відбувалася в одній із шкіл Тернополя.

Трансляція вищезазначених агітаційних відео матеріалів  у громадському транспорті може суперечити частині 9 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», що передбачає відповідальність за статтею 212-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У частині 9 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» розміщення носіїв політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, розміщення політичної реклами у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, а також розповсюдження матеріалів передвиборної агітації, у тому числі політичної реклами, через телерадіотрансляційні або інші інформаційні мережі сповіщання пасажирів та інформаційні табло у приміщеннях станцій та вагонах метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, у транспортних засобах громадського користування забороняється.

Відповідно до статті 212-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях громадянином -тягнуть за собою накладення штрафу від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи матеріалів політичної реклами підприємствами – розповсюджувачами реклами – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

А також відповідно до пункту 3 частини 5 статті 3 Закону України «Про вибори народних депутатів України» рівність прав і можливостей кандидатів у депутати, партій – суб’єктів виборчого процесу брати участь у виборчому процесі забезпечується рівним та неупередженим ставленням органів державної влади, та органів місцевого самоврядування, їх службових та посадових осіб до кандидатів у депутати, партій – суб’єктів виборчого процесу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ