«Ми – єдина політична сила, де нема барменів, співаків, танцюристів. А є професіонали», – Микола Томенко в Тернополі

0
297

– Нам непросто, бо ми не попадаємо у модний тренд. І це визнаємо. Люди хочуть, щоб депутати їздили і співали. Я співав, до слова, у молоді роки. Але таки вмію щось краще робити, ніж співати, – розповів, перебуваючи у Тернополі, політик, представник «Громадянської позиції» Микола Томенко.

– Ми – єдина політична сила, де нема барменів, співаків, танцюристів, спортсменів, – додав Микола Томенко. – Виходимо з того, що це вищий законодавчий орган. Це велика відповідальність. Люди, які балотуються, мають мати відповідну базу. Зараз потрапляють у парламент 90 відсотків людей, які взагалі не розуміють, де вони опинилися. Уявіть собі: починається бюджетний процес, а люди не знають, куди приткнутися.

Політик наголосив, що витримали і об’єднавчий формат.

– Більшість команд, які підтримали Анатолія Гриценка на Президентських виборах, об’єдналися в єдиний список, – продовжив Микола Томенко. – І коли ми кажемо команда Гриценка, то розуміємо, що це не одна партія, а всі, які об’єдналися. Ми підбирали людей не «по приколу», а таких, які вміють читати, писати. Маю на увазі Закони і Конституцію, які щось зробили у цьому житті і розуміють, що робити в Парламенті.

Запитайте у представників інших політичних партій, хто у них відповідає за який напрямок, у якому комітеті вони будуть працювати. Я сумніваюсь, що вони навіть знають, як називається більшість комітетів. У нас же все ясно і в цьому наша біда. Зрозуміло, що Томенко – це гуманітарна політика, Трепак – реформа правоохоронної системи, Савченко – фінансова чи банківська діяльність, Гриценко – національна безпека і оборона. У кожного зрозуміла місія, що він зробив і чого можна очікувати. Нам ховати нічого, ми, як заявили на з’їзді 164 кандидати, так вони і є. Інші показали хто 5, хто 7, а потім те перепродали, хтось зник. В мене взагалі питання – як працює ЦВК? Як може бути так, що на з’їзді говорять одне, а потім у списку – інше?

За 5 років закрили 2 100 шкіл

Політик також висловився про знищення системи освіти.

– Нині суттєво скоротили державне замовлення, – додав Микола Томенко. – Бо кажуть, що у нас забагато людей з вищою освітою. Вже скоро для українців будуть робити виші в Угорщині, Латвії, Польщі. Ціни піднялися, державне замовлення зменшилося. А там –прийшов, гроші заплатив і вчишся.

Зробили рекламний кліп, що відкрили більше тисячі шкіл. Не можна так обманювати. Якщо ви опорну школу називаєте новою, то ми розуміємо, що таке – опорна школа. Це в Підволочиському районі. У районному центрі було дві школи, одну назвали опорною. Відремонтували, зробили один кабінет і провели заняття з вчителями. Це ж не нова, це стара школа, яку назвали опорною. А під неї частину шкіл закрили і зробили їх філіями. Скільки шкіл в Україні закрили за 5 років? 2100. Не відкрили 1500 нових, як в рекламі Гройсмана.

У нас же тепер дітям з села чи бідним заборонили бути юристами. Уже нема жодного замовлення у магістратуру безкоштовно. Уряд каже, що юристи – це модна професія, але можна тільки контрактники. От тепер я би не став кимсь, бо у моїх батьків не було грошей, щоб оплатити ваш контракт. Якщо ви робите елітні напрямки, то ви поділили український народ на два сорти. Діти без грошей хай зразу йдуть прибиральниками чи ще кимось. І це – реформа освіти чи нової школи.

Держава програє від того, що прийдуть просто нові обличчя

Про нові тренди в політиці висловився і кандидат у народні депутати Петро Ландяк.

– Ідеологією нової хвилі є нові обличчя, – сказав політик. – Не питання нової якості політики, не оцінка параметрів політика. Ця хвиля масово поширюється. Для цього треба ресурси. Хто у цьому зацікавлений? Чи зацікавлена сама Україна? Думаю, що ні. Держава програє від того, що прийдуть просто нові. Хто веде цю політику? Думаю, що тут не обійшлося без наших «любимих» олігархів. Тільки їм вигідно, щоб в раду зайшло більше нових, недосвідчених, контрольованих. У цьому моменті треба бути дуже відповідальними. В Європі, куди ми йдемо, депутатів місцевих рад готують. А у нас якісь постійні експерименти.

Також Петро Ландяк зазначив, що, в першу чергу, ініціюватимуть  зменшення цін на газ.

– Вони суттєво завищені і це не популізм, – пояснив політик. – Щороку аналізую дані. Україна добуває від 13 до 16 мільярдів кубів газу і в цьому році собівартість склала 1200 гривень за метр кубічний. Минулого року було 850. Правда, без рентної плати. А роздрібна ціна – 8500. І ця собівартість забезпечує зарплату керівникам Нафтобазу 1 200 000 на місяць. І при бажанні ціну на газ можна опустити мінімум у два рази.

Нагадаємо, партія «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка першою серед всіх учасників парламентських перегонів представила осіб свого списку, які братимуть участь у дочасних виборах до Верховної Ради. Список очолив лідер партії Анатолій Гриценко. У першій п’ятірці також лідер партії «Народний контроль» Дмитро Добродомов, лідер партії «Рідна країна» Микола Томенко, лідер Європейської партії України Микола Катеринчук, адвокат і громадський діяч Марина Соловйова. Окрім лідера, першу десятку доповнили: Анатолій Забарило, тернополянин Петро Ландяк, Микола Ладовський, Єгор Фірсов, Віктор Трепак та Олександр Савченко.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ