Тернополянка кілька років сподівається знову зустріти врятованого птаха

0
586

Безпомічного жовтодзьобика на їхнє подвір’я принесла стара сусідка. Бабця хотіла віддати знайду дітям. Хай, мовляв, трохи побавляться живою іграшкою. Оксана Семенчук тоді саме збиралася додому після Зелених свят із рідних Конюхів Козівського району до Тернополя. З цікавості зазирнула у чужі долоні — і не змогла залишити немічне пташеня напризволяще.

Всю дорогу в автобусі гріла пискля у червоній сумочці своїм диханням. Удома разом із чоловіком та сином почали гарячково думати чим нагодувати безпомічне створіння. Для початку розтерли йому сир із жовтком. Бідака й ковтати до пуття ще не вмів. Потім терпеливо напоїли водою з піпетки. А вже перед сном Оксану обсіла тривога: чи переживе кволе пташеня ніч.

Крізь сон вона кілька разів обережно торкалася пальцями пожильця своєї червоної сумки — і грудочка була теплою. Але зітхнула з полегшенням лише зранку — пташка цвірінькнула й впевнено розчепірила дзьобика, випрошуючи сніданок. Житиме!

Писклятко виявилося пташеням кам’янки. І скоро зміцніло. Із яєць із сиром та вареним рисом перейшло на комашню. Поживу йому шукала уся сім’я — втрьох виловлювали в траві стрибунців, гусінь, мух. Згодом хтось порадив купувати у зоомагазині опариші. Спочатку годували малого з допомогою пінцета. Але швидко той змужнів і вже самостійно розправлявся з харчами. А щоби Пташок розвивав навики виживання в природі Оксана та її рідні приносили йому шматки кори з комашнею. Той ловко орудував дзьобом, видобуваючи їжу.

За турботу Пташок віддячував господарям співами. Щебетав собі на всі лади. Поступово навчився літати й «розгулював» по квартирі. Горнувся до своїх опікунів: вмощувався їм на руки, на плечі, мовби жартуючи легенько дзьобав у вухо. Спати пернатий вкладався із сутінками. Кубельце для нічлігу влаштував собі у вишитих рушниках, що обрамлювали ікони. А спозаранку, коли голоднів, зависав у польоті над хазяйським ліжком і нетерпляче цвірінькав, розганяючи людські сни.

Літо минало так швидко, що здавалося, втікало крізь пальці. І в розбитному Пташку вже важко було впізнати безпорадного малючка. Деколи Оксані здавалося, що птах ніколи їх не покине, назавжди залишиться у стінах безпечної для нього оселі. Але він тільки вичікував на відповідний момент.

Якогось вечора, коли сім’я повернулася додому з прогулянки, свого Пташка ніде не знайшла. Може він спеціально полетів у відчинене вікно, не попрощавшись, аби не завдати людям зайвого болю? Але відпустити того, кого любиш, украй нелегко. Тож наступні кілька днів Оксана не знаходила собі місця. Хвилювалася, навіть ходила околицями й прикликала пташину. Марно.

Аж через деякий час Семенчуки помітили як віддалік, на даху у куточку двору їхній пернатий щебече у компанії кам’янок. І Оксані нарешті відлягло від серця: знайшов своїх, випурхнув у доросле пташине життя, не загинув. Освоївся.

Коли надворі зарябіла осінь, Пташок вирішив навідатися до своїх рятівників. На нещастя, схибив, потрапив до сусідів Семенчуків. Ті впізнали Оксанину згубу, спробували впіймати. Але Пташок злякався, стривожився, затріпотів крильцятами й втік. Як же сумувала потім Оксана, що її не було вдома, що не встигла попрощатися з дорогою для неї співочою грудкою. Бо ж попереду на крихітного Пташка чекала далека дорога у вирій.

З того дня минуло вже кілька років. Але Оксана і досі чекає від Пташка вісточки. Вірить: колись ітиме вулицею й до неї підлетить та щось зацвірінькає врятована нею кам’янка.

Мар’яна БОБРІВЕЦЬ

Фото Олександра СЕМЕНЧУКА

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ