У Тернополі покажуть, як виглядає час

0
174

Цієї п’ятниці, 25 січня, у тернопільській галереї «Бункермуз» відкриють виставку польського митця Міхала Пєтшака «Об’єкти». Початок о 19:00.

Експозицію складуть відео- й фотороботи, в яких автор розмірковує про місце й час.

— У роботах Міхала Пєтшака час обірваний, він імпульсний та непередбачуваний, — розмірковує Матеуш Палка. — Його роботи не занурюють нас у конкретний, наповнений значенням ідеальний момент. Аналогічно жодна перспектива не є привілейованою в його фотоколажах та відео. Невеликі зрушення точки зору в кожному елементі його робіт свідчать, що ми ніколи не перебуваємо точно там, де ми повинні бути. Щоразу нам бракує ще одного маленького кроку. В такому невизначеному світі кожна ситуація, кожен момент може стати носієм сенсу. Значення, які, хоча й близькі, насправді недосяжні, вони не вичерпуються в одній безпосередній та читабельній формі. Здається, суть робіт Міхала Пєтшака полягає в тому, чого не можна побачити в його роботах. Ніби найважливішим є те, що не було зареєстровано.

— Серед моїх зацікавлень — та частина візуального мистецтва, що перебуває між фотографією та фільмом. Відправною точкою є фотографія, а роботи перебувають десь на межі статичного та рухомого зображення. Мої роботи — це пошук компромісу між концептуальним і візуальним та естетичним аспектом творчості, — каже Міхала Пєтшак.

Митець Народився 1977 року в Бистшиці-Клодзькій (Польща). Мешкає та працює у Вроцлаві. Навчався на факультеті графічного та медіамистецтв у Академії образотворчих мистецтв ім. Євгеніуша Гепперта у Вроцлаві, Вищій студії фотографії в Єленій Ґурі та на факультеті архітектури Вроцлавського технологічного університету. Докторант спеціальності «Медіамистецтво» АОМ у Вроцлаві. Брав участь у багатьох індивідуальних та групових виставках. Твори Міхала Пєтшака зберігаються в колекції Національного музею у Вроцлаві. Член Союзу польських фотохудожників. Займається архітектурними проектами та викладацькою діяльністю.

Виставка організована під патронатом Академії образотворчих мистецтв ім. Євгеніуша Гепперта у Вроцлаві, Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку, Союзу польських фотохудожників Нижньосілезького округу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ