Чому деякі тернополяни надають перевагу віртуальному сексу

0
462

Попри економічну нестабільність, воєнний стан та інші перипетії в Україні інтернет живе своїм життям. Зокрема, на сайтах знайомств в анкетах чітко видно, що багато людей надають перевагу віртуальному сексу. Чому? Про це в інтерв’ю розповіла психотерапевт Наталія Гаєвська.

Віртуальний секс вибирають через страх близькості, страх, що реальна людина може відштовхнути, –  каже психотерапевт. – Плюс до всього – це зручно, нікуди не потрібно йти, ні на кого не треба тратитись, можна не виходячи з дому отримати сурогат сексу і «стосунків». Як правило, це вибір незрілих особистостей або тих, кому цікаво поекспериментувати з таким видом сексу, хоча, тут ще питання, яке відношення до сексу це має. Тим більше, що є ілюзія, що віртуал, це несерйозно, за це не треба нести відповідальності.

Завдяки інтернету нині простіше знайти розвагу і одруженим. Деякі сімейні люди також шукають віртуального сексу. Але чи віртуальний секс є зрадою?

– Якщо чесно, складно відповісти однозначно, –  продовжує Наталія Гаєвська. – За фактом ніби ніякої зради не відбулось, але… Якщо людина шукає віртуального сексу і розваг в такому форматі, це вже дзвіночок, що щось не так у стосунках, можливо, бракує новизни, можливо, задоволення своїх фантазій чи ще щось, чого вона не може до отримати у власній сім‘ї. Це вже перший крок в «зону ризику» і хороший привід призадуматись чи та людина зі мною поруч, яку я хочу мати і чи вміємо ми вирішувати наші проблеми? На мою думку, формально це не є класичною зрадою, але за фактом, людина швидше зраджує саму себе, а не свого партнера, оскільки «переноситися» у світ фантазій та ілюзій, насправді втікаючи від реальності, яка далеко не завжди може дати той адреналін і весь спектр емоцій, що обіцяє віртуал.

Також можна виокремити постійні, щоденні перегляди порно. Це теж дзвіночки, що не все гаразд у стосунках. Перегляд порно, особливо систематичний, це швидше вже до переверзій – збоченого задоволення статевого потягу, але ще ніхто так і не сказав, де межа між нормою і не нормою. Як на мене, за переглядом порно в першу чергу криється бажання «бути як вони», або «мати все як в них», тобто намагання компенсувати власну сором’язливість, комплекси, а часто і те, що реальний партнер не збуджує і не задовольняє.

Тут складно сказати однозначно, це і проблема самої людини, що зависає на порно сайтах, і взаємостосунків з партнером, бо далеко не завжди люди можуть доносити одне до одного свої потреби. Кожен випадок потребує індивідуального підходу. Щодо перегляду порно фільмів  удвох, то тут також палка з двома кінцями. З одного боку, це спроба пари поекспериментувати з чимось новим, а з іншого це намагання «втекти» від емоційного контакту з партнером в «техніку». Парадоксально? Проте, в своїй терапевтичній практиці я часто з цим зустрічалась.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ