Що тернополянам потрібно, щоб отримати британську візу

0
402

Для відкриття туристичної візи до Великобританії треба навести достатньо аргументів, що ти там не залишишся. Що в Україні є робота, сім’я, кошти на рахунку. Має бути сторона, яка запрошує. Чіткий план подорожі та квитки в обидві сторони. – пише gazeta.ua.

Про це в інтерв’ю gazeta.ua розповів Антон Угляр із Тернопільщини. Він учиться і живе у британському Лондоні. Займається фінансовим консалтингом.

“Для навчання теж потрібна віза. Документи подають в електронному вигляді. Коледж чи університет розглядає їх і приймає рішення про зарахування або відмову.

Наступний крок – оплата за перший рік. Як тільки заклад отримує гроші, видає запрошення. Це підтвердження, що ви стали студентом. Тоді з цим підтвердженням, паспортом і допоміжними документами – випискою з банківського рахунку, копіями дипломів чи атестатів слід звернутися по студентську візу. Її відкривають на термін усього навчання, може бути і на кілька років”, – каже Угляр.

За словами українця, робочу візу в Англії отримати дуже складно.

“Міграційна політика зводиться до того, що кандидат має бути унікальним, здібним. Такий дозвіл може отримати хірург, скажімо, якому надіслав запрошення королівський госпіталь. Чи фінансист, якого беруть на роботу в банк. Є категорія “виняткові таланти”. Ці люди теж мають високі шанси.

Міграційна служба поставила високу планку для таких дозволів. Зарплата не менше як 30 тисяч фунтів на рік. Це великі гроші. Крім того, не всі компанії можуть набирати іноземців. Я пробував подавати свої резюме. Не отримав жодної позитивної відповіді від фірм, які мають право надавати робочу візу”, – каже він.

Щоби мати можливість відкривати візу, Антон Угляр постійно подає документи на якісь курси.

“Стараюся бути закріпленим за якоюсь організацією: школою, університетом. 2016-го проходив місячний курс навчання у бізнес-школі Cass. Це частина Лондонського міського університету, входить у п’ятірку кращих бізнесових шкіл Європи. Мені відкрили візу на півроку. Тягну час, щоб отримати дозвіл на постійне місце проживання. Треба 10 років легально прожити в Англії. А потім через рік-два є шанс отримати британське громадянство”, – каже Антон Угляр.

За його спостереженнями, найкращий варіант отримати офіційний статус у Британії – одружитися із громадянами Європейського Союзу. Так людина отримує дозвіл на 5 років. Потім можливість продовжити ще на 5. А через 10 років – подати документи на постійне місце проживання.

6500 українців працюють офіційно в Ізраїлі, за даними міністерства внутрішніх справ цієї країни. Приблизно стільки ж перебуває на заробітках неофіційно. Не варто вірити фірмам, які беруть гроші за працевлаштування наперед, кажуть експерти. Майже 90% людей без пояснень відправляють назад на кордоні. За рік не пропустили більш як 7 тис. українців. Легальною може бути лише робота за спеціальною візою, яка затверджена Україною та Ізраїлем. Працівнику надають страховку, житло та соціальні гарантії.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ