Домогосподарка оцінила свій вклад у сім’ю – грошима майже 50 тисяч гривень в місяць

0
861

Маю завдання з одного тренінгу оцінити свій вклад в сім’ю в фінансовому еквіваленті. Тобто оцінити послуги, що я надаю, займаючись домом і двома малолітніми дітьми. Спочатку я подумала «ну, щось тягну, на пару тисяч, мабуть». Потім я присвятила багато часу збору інформації про норми і актуальні ціни оплати праці, вираховувала скільки часу в різні дні я особисто приділяю на ті чи інші дії, зробила складні формули обліку часу і результативності. Словом, промучилась з підрахунками, але коли звела в екселі – емоціям не було меж!

Я тут наведу найпримітивніші «жіночі» завдання з моїми особистими годинами:

1. Догляд за дітьми (1,5 р і 5,5 р): 14 годин на добу*30 днів*70 грн = 29400 грн
2. Господарство: (тут складніша формула, насправді, і норма оплати по часу не адекватна, бо прибирання рахують по площі, інші дії теж від результату, а не скільки ти з цим була зайнята, і інтенсивність навантаження протягом місяця різна. Тому я даю орієнтовно) 1-6 годин на добу*30 днів = 8600 грн
3. Готування їжі з закупками: 70 год на місяць *130 грн = 9100 грн
Загалом 47100 грн/міс. СОРОК СІМ ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ

В розрахунках я відмінусовувала середню кількість годин, які чоловік проводить з дітьми без мене, коли він готує основну страву (а готує він чудово), коли прибираємо разом. Його вклад у цьому наборі дій близько 15 тис грн/міс. І я це дуже ціную. Скажу ще, що я брала розцінки оплати праці ближче до нижньої межі, бо, можливо, я не дуже впевнена в своїй супер-якості як надавача послуг, а можливо не можу об’єктивно оцінити пророблену роботу. І час я рахувала в «ідеалі», але життя не таке просте і бувають і температурні ночі, і нічні вставання попити водички, і дні коли все летить шкереберть.

Також варто звернути увагу, що я не врахувала і не оцінила вартість роботи мами як «менеджера» сфер відпочинку/дозвілля, освіти, здоров’я, логістики сім’ї, бо просто не знаю, як це правильно порахувати. Поки щою Бо, погодьтесь, «мама вдома» це далеко не тільки «нагодувати-прибрати-наглянути». Це величезне емоційне навантаження підвантажене контролем, відповідальністю, і постійним прийняттям рішень у майже всіх сферах життя сім’ї.

Та що казати, я ніколи не дивилась на всій вклад в життя родини з такого боку!

В мене в голові зараз дуже багато хаотичних думок на цю тему, але завершу допис так:

Дівчата, цінуйте себе!

Галина САМЧУК

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ