«Ще мені два зуби ся лишило», – у селах Тернопільщини більше не працюватимуть стоматологи

0
1408

Сайт Про Те уже писав, як селяни ризикують самотужки лікувати зуби.

– Мені всі зуби шваґро повиривав. – розповідає пенсіонерка Ганна з Чортківського району. – Шовкову нитку брав. Дезінфікував її – йодом змащував. Ще мені два зуби ся лишило в роті.

Детальніше про це йдеться у публікації «Сало і шовкова нитка – жителі сіл Тернопільщини лікують зуби дідівськими методами».

Тепер картина ще сумніша. З вересня у селах більше не працюватимуть навіть ті кілька стоматологів, що були. Їх скоротили.

– У Чортківському районі по селах працювали 14 стоматологів, –  розповідає  керівник Білобожницької амбулаторії загальної практики-сімейної медицини Орест Починок. – З 1 вересня, згідно наказу Міністерства охорони здоров’я, усіх стоматологів, які на були дільницях, скоротили. Пропонували піти на приватний прийом. Потрібно брати ліцензію. Наш лікар не захотів. Знайшов роботу – викладатиме в коледжі.

Я не раз був на сесіях районної ради, на скликаннях чи просто брав участь у комісіях. Представники сільських рад просили, що хоч би стоматолога залишити. Але це від мене не залежало. Я сам, як завідуючий, нічого не можу змінити. Нашого стоматолога скоротили у центрі надання первинної медико-санітарної допомоги, що в підпорядкуванні району.

Орест Починок каже, що лікар-стоматолог, який працював у Білобожниці, мав багато пацієнтів. Люди їхали з навколишніх сіл.

– Я сімейний лікар, – додає. – Були такі дні, що до стоматолога більше зверталося людей, ніж до мене. Він деколи працював і до 19-20-ї години вечора.

Ми обслуговуємо села в межах 10-15 кілометрів. У нас – ОТГ. Це невесело, тому що людям стоматологи потрібні. Але до цього вже йшло давно. На матеріали, на протезування чи лікування зубів грошей не виділяли. Стоматологи самі купували ті препарати або виписував і люди купували, що могли. Може і з тієї точки зору держава поставила  таку крапку.  Наш колега залишив кабінет у прекрасному стані. Можна працювати, але нема кому.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ