Сало і шовкова нитка – жителі сіл Тернопільщини лікують зуби дідівськими методами

1
1275
фото з інтернету
фото з інтернету

– Мені всі зуби шваґро повиривав. – розповідає пенсіонерка Ганна з Чортківського району. – Шовкову нитку брав. Дезінфікував її – йодом змащував. Ще мені два зуби ся лишило.

Шваґер пані Ганни – їздовий Іван Петрович. Він – на пенсії. Має одного коня.  Односельцям вирвав більше тридцяти зубів.

– Шовковов нитков рветься зуб той, що вже хитається. – розповідає Іван Петрович. –  Закладаєш на зуб кільце, тєгнеш та й всьо. Один дід мене кликав часто рвати. Мав кліщі. Подібні до зубних. Не знаю, де він їх взяв. То я йому ними вирвав зо вісім зубів. І за кожен зуб – флєшку горівки давав.

Іван Петрович прізвища свого називати не хоче. Просить не вказувати і села. Каже, що не має ніякого відношення до медицини  і боїться, щоб його не покарали. Але досвідом поділився.

– Сусід колись рвав плоскогубцями. – продовжує Івана Петрович. – Якісь з лікарні дістав. Він торік помер. Люди самі рвуть зуби, бо не мають грошей та й доктора в селі нема. Тра їхати до Чорткова, а тут зуб болит.

Іван Петрович також не навідувався до стоматолога. Зуби виривав сам або просив дружину.

– Жінка раз злапала і витягнула мені здоровий зуб. – продовжує – Так рвонула тими кліщами, що від діда приніс. На другий день вирвала ще другий зуб – той, що болів. Казала, що то за то, що з нею колись посварився.

До хворих зубів у селі прикладають сало. Також у дірку зуба запихають часник. Кажуть, що притуплюється біль.
1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ