У Тернополі на одну легендарну будівлю стало менше

0
376

Насправді людині для щастя потрібно не так вже й багато. Це кожен розуміє саме в ті хвилини, коли хоче в туалет.

Так само вважає і 67-річний житель Бучача Петро Заплітний. Бідкається, що у центрі Тернополя тепер нема де задовольняти фізіологічні потреби.

– Я не знав, що туалет за «Перемогою» вже не працює, – розповідає. – Давно не був в Тернополі. Якось днями приїхав. Шукав одне знайоме місце, але там вже нічого нема. Тепер думаю собі: а, що – в центрі Тернополя вже навіть нема де всратися?

Сайт Про Те довго заспокоював пана Петра, що не все так сумно у файному місті, як йому здалося. Для більшої переконливості відшукали чоловікові інформацію з преси. З обіцянок чиновників і впливових людей міста зрозуміло,  що легендарний туалет за «Перемогою» лише відремонтують і тернополяни та гості міста надалі ним користуватимуться, але туалетний інтер’єр більше не лякатиме відвідувачів радянським стилем й неприємним запахом.

А ще тут можна буде не лише задовольнити свою фізіологічну потребу, а й заодно поїсти. Погодьтеся, це – ще оптимістичніше.

До прикладу, фото ще незавершеного будівництва опублікував сайт Медіатор, посилаючись на спільноту «Урбаністика Тернополя». Зазначили, що це будівництво закладу громадського харчування на місці знесеного підземного туалету за Українським домом “Перемога”, бульвар Т. Шевченка, 27а.

Якщо почитати давніші новини, то на сайті «20 хвилин» у статті за 2015 рік  також йдеться про те, що туалет лише відремонтують. Посилання на джерело «Туалет у центрі приватизували»: https://te.20minut.ua/analitika-i-publicistika/tualet-u-tsentri-privatizuvali-10456612.html

У статті повідомляють, що площа туалету – 52 квадратних метри. Громадська вбиральня за “Перемогою” – вже не комунальна. Об’єкт приватизували у 2014 році, сплативши 199 176 гривень із ПДВ.

«Ми поспілкувалися з Юрієм Пилипчуком, адже саме він – директор “Легіону” і підписант угоди купівлі-продажу. – пише 20 хвилин три роки тому.

– Туалет і далі буде виконувати свої функції, – каже пан Юрій. – Ми плануємо його капітально відновити. Раніше не було можливості вкладати значні суми у ремонт, бо ж об’єкт був комунальним. Зараз же і фасад, і дах можна відновити, навести порядок всередині. Тернополянам не варто хвилюватися, бо, повторюсь, громадську вбиральню ніхто знищувати не планує. А ремонт, погодьтесь, там потрібний. Якою буде вартість користування туалетом, наразі невідомо. Також невідомо, чи довго це приміщення проіснує в статусі вбиральні, адже земля під об’єктом, як уже писали, дозволяє будувати чи то багатоповерхівку, чи то офісні приміщення.

Наші кореспонденти просто почергували біля входу і підрахували, скільки ж тернополян користувалось послугами закладу. За день туалет відвідали 470 тернополян. Ця цифра здивувала навіть нас, адже рахували не у вихідний, а в будній день – у середу. Плата за користування становила гривню. Тож за середу в туалеті назбирали близько 470 гривень. Це більше, аніж орендна плата за нього на місяць – 455 гривень».

Щоправда, уже незабаром ці туалетні послуги вартували 2 гривні.

Якщо у 2015 році про долю туалету за «Перемогою» говорили саме так, то і через два роки до середньостатистичних тернополян доносили подібну інформаці. Сайт «Електорат» у 2017 році опублікував інформацію «“Туалетний” об’єкт за “Перемогою” зазнає реконструкції».

У повідомленні йдеться, що за участі спеціалістів та громадськості, ідея реконструкції вже отримала схвалення на засіданні містобудівної ради. Зараз триває процес отримання усіх інших необхідних погоджень. Але і сьогодні можна сказати деякі конкретні речі: після реконструкції туалет на цьому місці залишиться, ставши частиною новозбудованого комплексу.

Але залишається одне але. Пану Петру з Бучача чомусь невтішно від світлого майбутнього туалету за «Перемогою». Чи то недовірливим став, вийшовши на пенсію, чи то скептичним. Він, до речі, при спілкуванні слів особливо не підшукує.

– Ет, каже. – голою сракою по рапатій дошці.

Сайт Про Те поцікавився, що означає цей український народний вислів. Виявляється, що пояснює його лише одне слово – ніколи.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ