У Тернополі цькують матерів, які на людях вигодовують дітей грудьми – реакція соцмережі

0
1508

У спільноті «Тернопільські плітки» Олег Синовець 3-го вересня опублікував провокуючий допис із фотографією молодої мами, яка в кафе годує малюка груддю. Тернополяни сперечаються на цю тему четвертий день. Мало хто дочитує пост до кінця. Коментують лише фото, яке насправді є тестом на уважність, адже опрацьоване у фотошопі – мораль у тому, що не варто ставити на стіл в’єтнамки. Багато обурюються, як можна прикладати дитину до грудей у громадському місці. Навіть прирівнюють таких матерів до худоби.

«Як би там не було, та це дійсно огидно, –  пише Вікторія. – Годування груддю – це дійсно особлива й інтимна процедура, максимум, з ким можна поділитися таким – це татко маляти. Невже так важко просто накинути якусь тюлеподібну тканину? Попри те, що вона мама, вона ще й жінка. Вести себе, як худоба (бо це в природі закладено) неприпустимо… А чоловіки правильно пишуть, що огодно. Було б дивно, якби всі заглядали і казали, як це мило».

Але не всі дописувачі настільки категоричні.

«Як ходити з голими грудьми і дупою, то нічо нікого не встидає, – по-народному пише Ірина. – А як дитину годувати грудьми в кафе – то це велика трагедія для всіх. Хто має дитину, годував грудьми, той все правильно розуміє, а є ті, кому цього не зрозуміти».

«Є люди які курять у громадських місцях, сміття кидають де попало, можна багато перелічили косяків таких, – вважає Юлія. – А от коли мама годує дитину, то це ж капець як негарно, некультурно! Люди, думайте мізками, а не одним місцем!»

Одні ж пишуть, нормальна мама, все правильно зробила. Інші вважають це безсоромністю і відсутністю культури.

«Якщо дівчата одягають шорти такі, що половинки жопи видно, то це норма, – коментує Надія. – Груди – це сором для вас. Хоча це сексуальні частини тіла, а це ще й мама, яка годує маля. Але це просто залежить від виховання, не кожна жінка так зробить, як на фото. Більшість прикриється, вседозволеність і безсоромність серед нас і кругом нас, тому маємо те, що маємо».

Чимало людей в приклад опублікували картини мистецтва на цю тему, а також ікони, де Богородиця годує немовля. Проте у багатьох це викликало тільки супротив. Пан Ігор, який вважає, що жінку прикрашають не капці і довгий язик, а скромність і довге плаття, надзвичайно категоричний, називаючи вим’ям груди матері, яка годує немовля.

«Якість майбутнього покоління в руках матерів, – пише він. – Якщо матері називають регресивну поведінку прогресом, підкріплюючи гаслами “свобод”, то яке покоління вони виховують … Хтось з ранку до ночі з пивом сидить біля дитячих майданчиків, хтось вивалює вим’я, хтось коли відкриває рот до своїх дітей чи перехожих, зразу стає зрозуміло що перед вами не жінка, а воно… В мене погляд на жінку, як на честь, яку потрібно оберігати і як на мати моїх дітей. Не кожна особа жіночої статі є жінкою. Жінка – це не тільки оболонка, і суть, це те, чим вона наповнена.

Серед коментарів трапилася майже наукова точка зору. Цікаве пояснення, чому багатьох так дратує, коли мама вигодовує дитину грудьми.

«Той, хто хоч раз побачив, як жінка годує маля грудьми, – в того генерується почуття відповідальності (огида, по-народному). – вважає Владислав. – Тому треба частіше так робити в публічних місцях і закладах харчування, щоб люди знали, для чого секс існує насправді! Хоча мінус в цьому є: всі, хто бачить процес годування грудьми, – менше реагують на рекламу з еротичним контекстом. А останнє, в свою чергу, зменшує продажі.

Чимало думок також про те, до чого жінка може дійти, годуючи немовля. Мовляв, ніякого сорому і культури.

«Цікаво мені, до чого можна дійти, годуючи дитину так, як заклала природа? – додає Ірина. – Папа Римський закликав жінок годувати грудьми дітей. У тому числі у громадських місцях і навіть у церкві, уявляєте? Напевно, йому теж невідомо, до чого так  можна дійти».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ