На фестиваль «Дзвони Лемківщини» приїде легендарний хор імені Григорія Верьовки

0
132

З 3 до 5 серпня поблизу міста Монастириська на Тернопільщині відбудеться уже традиційний щорічний фестиваль лемківської культури – «Дзвони Лемківщини». Уже вдев’ятнадцяте в урочищі «Бичова» зберуться учасники та гості фестивалю не лише з України, а й з різних куточків світу.

Цьогоріч свято лемківської культури вперше триватиме протягом трьох днів. На фестивалі будуть представлені унікальні лемківські звичаї, культура та мистецтво, тематичні виставки та різноманітні майстер-класи. Детальніше про нововведення, підготовку та «родзинки» фестивалю під час прес-конференції розповіла заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Світлана Беспоповцева:

Цьогорічний ХІХ Всеукраїнський фестиваль «Дзвони Лемківщини» передбачає багато нововведень та цікавих «родзинок». У перший день фестивалю відбудуться запалення малої ватрочки та дитячий фестиваль «Лемківські пацьорки». Окрім цього учасники та гості фестивалю зможуть випробувати власні сили під час лемківських спортивних забав.

«Дзвони Лемківщини» уже давно вийшли за межі Тернопільщини. Цього року свою участь підтвердили не лише 77 аматорських та художніх колективів з України, й більше сотні колективів з-за кордону. Також варто зазначити, що усі аматорські та художні колективи, які виступатимуть на сцені 3-4 серпня, співатимуть виключно лемківські пісні. Також їх виконуватиме й національний заслужений академічний народний хор України імені Григорія Верьовки.

4 серпня на фестивалі свої роботи презентуватимуть півсотні майстрів народної творчості, у тому числі 2 народних майстри України.

Серед цьогорічних новинок – польова експедиція «Спогад». На даній локації проводитиметься відео- та аудіозапис спогадів лемків, які пережили депортацію або ж зберегли від батьків яскраві перекази про ті часи та лемківський край, який довелося покинути. Тому ми звертаємося до усіх лемків з проханням принести на фестиваль давні світлини своїх родин, які будуть опрацьовані спеціалістами архівного відділу та студентами історичного факультету. Ці фотографії будуть представлені у відео- та фотоальбомах на ХХ ювілейному Всеукраїнському фестивалі «Дзвони Лемківщини», який, сподіваємося, уже носитиме звання міжнародного. Ми будемо сприяти цьому та звертатимемося у відповідні міжнародні структури.

Також під час фестивалю відбудеться ніч лемківського кіно. До уваги глядачів запропонуємо художні та документальні фільми, які відображають культуру і звичаї лемків, а також історичні події, через які вони були депортовані і виселені зі своєї Батьківщини.

Велике значення матиме ще одна локація – виставка фотографій «Там на Лемківщині», де будуть представлені 20 приватних світлин – жителів Монастирищини та 15 світлин з Хоростківської громади Гусятинського району.

Також презентуємо виставку пам’ятників та пам’ятних знаків жертвам депортації, які розташовані на території області і виставку репродукції картин Никифора Дровняка.

 
БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ