Де у Тернополі є дерево, яке росте більше трьох тисяч років (фото)

0
1448

Навіть не знаю, як вам про це розповісти. Про оте дивне відчуття, коли відкриваєш для себе щось нове. Особливо коли це нове стосується рідного міста, у якому виріс, і у якому, здається знаєш уже все. А тут раптом з’ясовується, що таки не далеко ще не все.

Гуляв днями бульваром імені Тараса Шевченка. Милувався фонтанами. І несподівано для себе помітив поруч з одним деревом табличку: «Тис ягідний». Якби хто запитав у мене скільки сотень разів я проходив поруч і не помічав цієї таблички, я б не знайшов що відповісти.

А тут помітив. І десь у глибинах пам’яті з’явилася інформація, що дерево це отруйне. Повернувшись додому, вирішив з’ясувати, чи не помилився. Таки ні. Тис ягідний і справді отруйний, але лише для коней і для худоби. Попри це тис має сильні бактерицидні властивості і вбиває мікроорганізми, які є у повітрі. Звідси висновок, що у цьому місці можна гуляти спокійно, не боячись підхопити якусь інфекцію.

Та все ж не це найцікавіше у цьому дереві. Тривалість його життя від 700 до 3500 років. Скільки там років Тернополю? Ще і 500 не виповнилося. Тобто якби хтось висадив це дерево у рік заснування нашого міста, то воно дожило б до сьогодні і ще пережило б і нас, і наших дітей, і внуків, і праправнуків.

Ось таке цікаве дерево росте у центрі нашого міста.

Марко КЛЕВЕЦЬ, блогер

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ