Хто насправді винен, що Тернопіль – таке брудне місто (фото)

1
923

Прочитав десь, що у парку Шевченка впала підпірна стіна біля одного із ставочків. І забаглося мені на це подивитися.

Оскільки ж був у ту мить на бульварі Шевченка, то захотілося ще й фонтанами помилуватися. Тернополянам зробили приємність і включили їх до свят. На жаль, у ці ранкові години фонтани ще не працювали. Зате помилуватися можна і так. Що тут тільки не плаває – недопалки, серветки, корки від пляшок і навіть якась газета.

Дорогою до парку якраз пригадалося, що тернополяни часто скаржаться на міську владу – брудно у місті, а ніхто нічого не робить. І правда ж. Невже так тяжко щопівгодини фонтани чистити? Бо є ж люди, яким важко недопалок до смітника донести, їм у фонтан – зручніше. Тут площа така, що точно не промахнешся.

Зійшов сходами біля фонтану Гронського і вперся очима у сонячне дерево. Також унікальне явище, як для нашого міста. Понаставляли для чогось тих залізяк і стоять без будь-якої користі. Хоча чому без користі? Кожен бажаючий може написати, що він тут був. Подумалося чомусь – це ж яке вбоге у людей життя, що відвідини ось такого поламаного «дерева» їм увіковічнити хочеться, залишивши нащадкам згадку, що я тут був. З іншого боку, можливо це просто люди територію мітять, як собаки, тільки трішки іншим методом.

Біля озера також зупинився. Гарно. Спокій. Затишок. Сміття. Цікаво, хто його сюди накидав? Певно гості файного міста. Бо не можуть таке робити тернополяни, вони ж оце днями усі до церкви з кошиками ходили, а потім наввипередки цим у соціальних мережах хизувалися.

Та що там те сміття у озері? Ось подивитися, що робиться під вікнами багатоповерхівок, особливо як тільки сніг зійде. І чого там тільки нема. Хоча я знаю чого нема – культури.

Я з цікавості навіть у смітник заглянув – кілька недопалків і все. І правильно, смітники ж у місті поставили просто, щоб кошти з міського бюджету на щось та й витратити. А саме сміття краще у фонтан кинути, в озеро, просто собі під ноги. Хоча смітники ще існують для того, щоб їх могли нищити місцеві вандали. Як це трапилося нещодавно у самому центрі міста.

Дійшов до отієї конструкції, що на вході до парку стоїть. Потрібна вона тут чи ні, вписується у пейзаж чи не дуже, це інша розмова. Подейкують, що біля неї висадили якийсь дуже специфічний виноград. І що? Поламали. Хто? Для чого? А хто і для чого поламав катальпову алею у Гідропарку?

А до підпірної стіни я так і не дійшов. Бо стіна що? Її відремонтують – сьогодні, завтра, через місяць. А ось хто «відремонтує» тернополян? Хто ж їм нарешті пояснить, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. І якщо ми самі не почнемо любити і берегти рідне місто, то ніяка влада нам не допоможе.

Марко КЛЕВЕЦЬ, блогер

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ