Картину тернопільської художниці помістили на обкладинку підручника з української мови

0
670

Картини Олесі Гудими давно відомі у всьому світі. А відтепер її ” Дерево життя” прикрашає обкладинку підручника, за яким українську мову вивчатимуть іноземці.

– Ми з Лесею Назаревич – шанувальниці творчості Олесі Гудими, – розповідає співавторка підручника Наталія Гавдида. – Тому з дозволу художниці обрали варіант обкладинки саме серед її картин. ” Дерево життя” припало до душі і мені, і Лесі. Яскрава кольорова гама, дві особи як символ комунікативного процесу, в якому обов’язково має бути присутній діалог (і нас, авторів, також двоє, ми постійно спілкуємось, доповнюємо одна одну, полемізуємо), дерево як символ краси нашої мови і постійного розвитку та самовдосконалення, без якого немає життя.

Олеся Гудима наголошує, що сам задум картини – єдність українців на шляху до здійснення мрії.

– Саме ця єдність важлива у шануванні культурної спадщини, пошуку популяризаціі всього рідного. – Розповідає мисткиня. – Саме дерево символізує дороге місце. Тому воно не випадково є центром ілюстрації. Стилізація орнаменту нагадує петриківку, основний колір – червоний, який спонукає до енергійної дії. Тішуся, що саме ця картина потрапила на обкладинку книжки, адже питання найдорожчого для українців – свободи і мови – зараз дуже актуальне.

– Картини Олесі Гудими – це ціла філософія. – говорить Леся Назаревич. – Ми щасливі, що Олеся дозволила розмістити своє “Дерево життя” на нашій палітурці. Дерево міцне тоді, коли має глибоке коріння, а народ э сильним тоді, коли знаємо всі барви рідної мови. Доглянуте дерево дає добрі плоди. Знання батьківськoї мови збереже нас як націю.

Нагадаю, що раніше репродукцію цієї ж картини на листівці представили на найбільшому книжковому форумі у Франкфурті. Сама робота ” Дерево життя” є у приватній колекції в Україні.

“Придбати книжку можна заповнивши анкету на сторінці “Українська для іноземців” у Фейсбук”.

Наталія ЧЕРВАК

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ