Міський голова Тернополя Сергій Надал відповів Польщі по-бандерівськи

0
110

Відтепер у Тернополі під час усіх урочистих та святкових заходів на державних будівлях та комунальних установах одночасно із синьо-жовтим прапором обов’язково підніматимуть прапор національної революції – червоно-чорний.

У Тернополі прирівняли червоно-чорний прапор до державного

Таке рішення було прийняте з ініціативи міського голови Сергія Надала на сесії Тернопільської міської ради 2 лютого 2018 року як відповідь на ухвалений польським Сеймом закон про заборону пропаганди «бандерівської ідеології».

Очільник Тернополя зазначає, що попри ухвалення зазначеного закону, Польща, як і раніше, залишиться партнером Тернополя. Адже сім польських міст є нашими офіційними містами-побратимами, з якими місто розвиває дружні взаємини.

«Тернопіль завжди мав прекрасні партнерські відносини з польськими містами. Тісно співпрацюють між собою освітні, лікувальні, спортивні та культурні заклади наших міст. І саме завдяки спільним проектами ми показуємо дружбу між нашими країнами та містами. Переконаний, що жодне політичне рішення не може переписати героїчні сторінки нашої історії. Цим рішенням ми демонструємо, що не дозволимо іншим країнам переписувати сторінки нашої історії. І ще раз офіційно затверджуємо на міському рівні пошану до наших Героїв і їх вклад у боротьбу за Незалежність України», – зазначив Сергій Надал.

Президент Польщі має накласти вето на закон польських шовіністів

Також міський голова офіційно звернувся до президента Польщі накласти вето на антиукраїнський закон.

«Від себе особисто та від громади Тернополя закликаю Президента Польщі Анджея Дуду накласти вето на цей антиукраїнський закон. На закон, який не лише глумиться над національною пам’яттю України. Його вже офіційно засуджують представники в ОБСЄ, ЄС в  Україні та в Ізраїлі», – підкреслив Сергій Надал.

Також мер Тернополя заявив, що українці завжди шануватимуть Героя України Степана Бандеру.

«Кожна нація має своїх героїв і пишається своїми героями. Якщо одна нація дозволяє собі нав’язувати іншій нації героїв або свою історичну правду – це типовий шовінізм. У демократичній європейській Польщі такий шовінізм не припустимий. Тернопіль та тернополяни завжди визнавали Провідника Степана Бандеру Героєм України. Навіть у часи антиукраїнської влади Віктора Януковича. Саме на пам’ятнику Степану Бандері у Тернополі, ще до офіційного рішення Президента України, Провідника назвали Героєм України. І відійти від цього нас не примусить ніхто», – заявив Сергій Надал.

Керівництво Польщі має краще вчити історію

Також міський голова Тернополя закликав поляків не повторювати помилки історії. А всі польські та українські політики, які намагаються розбурхати нове українсько-польське протистояння мають усвідомити, що переможцем тут може бути лише Московія. І що сценарій українсько-польського протистояння пишуть в Кремлі. Свого часу Росії вдалося розділити польський та український народи і Польщу врятувало лише «чудо на Віслі». Не в останню чергу завдяки звитязі воїнів Української Народної Республіки. Якщо у Польщі відродиться державний шовінізм – це «чудо» вже може не повторитися», – підсумував Сергій Надал.

За матеріалами ТМР

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ