Тернополянка розповіла, що Водохреща – це не просто занурення у холодну воду

0
1092

А  той  третій празник – святе Водохреща…

Ним і завершується цикл зимових свят. Цей день називають: Йорданом, Водосвяттям, Богоявленням, Хрещенням Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Це свято засвідчує Таїнство Трійці. Адже  19 січня, в день хрещення в річці Йордані, з’явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець в голосі, Син Божий у плоті, Дух  Святий у вигляді голуба. У найдивовижнішому ритуалі празника – Водохрещенській купелі майже десять років бере  участь  і  Людмила Островська. Журналістка поділилася своїми враженнями  про відчуття  Йорданської води.

Хто не знає Йордану! Не лише тієї палестинської річки, що починається на горі Гермон, де  утворює два озера, і служить кордоном між Йорданією та Ізраїлем, а відтак впадає в Мертве море. Не тільки тієї плюскотливої течії поблизу Єрихону, куди ступила нога нехрещеного ще Ісуса, а і того потічка за рідним селом, чи загаченого ставу або копанки, чи стрімкого потоку, озера. Хто не пам’ятає свого святого українського Йордану? Для мене ним стала річка Медведиця в рідній Медведівці, де ми дітьми  кисли з ранньої весни до Покрови. На Йордан у ній не купалися, бо промерзала аж до дна, а воду освячували у сільському ставку. Велику силу крапель цієї води знають всі споконвіку.  Хворі обтирали свої болячки, проганяючи їх за бистрою водою.  Негарні вмивалися і ставали красенями, одухотворялися, добрішали. Дівчата  ковтали йорданської води, мріючи про щастя…   Здавна існував обряд, пов’язаний з вигнанням гріхів, – обмиванням тіла, очищенням. Але з того часу, як у гурті, що забрів у Йордан, опинився тридцятирічний назаритянин Ісус, як Іван Хреститель  поклав свої долоні на його голову і зійшов з небес Голуб – Дух, а у височині  прозвучало: “Це Син мій улюблений, що Його я вподобав”,- цінність йорданського омивання тисячократно зросла.

Уперше людина занурюється у святу воду під час хрещення, зазвичай невдовзі після народження. Таким чином людина «оновлюється» для майбутнього достойного життя, щороку занурюючись у воду на Богоявлення. І якщо хтось наважився це зробити, бо кожного свята  багато відчайдух раз в рік  одержують таким чином Божі ласки, то це має бути насамперед заради віри, на користь душі й тілу.

Я не раджу занурюватись з головою, але це можна зробити у силіконовій шапочці для плавання. Чоловікам без шевелюри простіше, а от жінкам, не те, що зачіску шкода, а великі незручності із сушінням волосся.

Водохреща – це велика свято, і насправді, не чула, щоб хтось хворів після купелі.  Вода сама по собі, особливо в зимовий період, має сильну позитивну енергетику і несе в собі хороший заряд для організму людини, а в такий день вона має  піковий заряд , що і робить цей день особливим.

Сотні людей збираються  біля водойм у селах і містечках, кілька ополонок роблять і на Тернопільському ставу, а найлюдніше – у парку Топільче, що у Тернополі, біля Клубу зимового плавання і загартування. Саме на Йордан кількість “моржів” подвоюється і потроюється.

Тут зібралися всі красиві, позитивні, хто веде здоровий спосіб життя і хто вірить у  дивне чудодійне явище святої води . Заходьмо сміливіше, вода бере в обійми. Я завжди їй дякую за наснагу, підтримку. Молитву покаяння  треба змовити до купелі, бо коли вступаєш у цю чудодійну прохолоду, розум відключається. Ти ніби скидаєш тягар проблем, негараздів і залишаєшся з водою сам на сам. Дійсно, очищаєшся і духовно, і фізично.

Яка ж вона гарна: іскрометна, весела, стресова, пружна. Я відчула її всіма фібрами душі і тіла. Вона дає заряд енергії, хочеться обняти весь світ Неймовірне піднесення, відчуття єднання з іншими людьми, фонтан позитиву і адреналіну. Майже десятирічне  моржування дає мені силу   вірити в краще. Я намагаюся не пропустити жодного дня – обійми з водою, відчуття її енергетики це – як необхідність дихати. Вона для мене, як жива істота, як рідна подруга.

Вода свого часу принесла моїй душі спокій, усмиріння, відчуття  самодостатності, сили, дала зрозуміти, що наді мною не владен ніякий терорист, якого б масштабу він не був, ні  недруг,  навіть  гроші чи скоріше, їх відсутність у бажаних сумах.

Хочеться пожаліти  заздрісників, підлабузників, узурпаторів, прилипал грошовитих “папіків”, пліткарів і злодіїв, всіх, хто носить в собі негатив. Мені навіть Путіна шкода, що він так довго затримався на нашій землі і дожив до такої неслави. Хай би вже на стежку правди ставав, не ганьбив рід християнський.

Вода любить гарні думки, світлі, теплі, відчуває нашу радість від спілкування з нею і  дарує її нам тисячократно.  Вона тонко сприймає вібрації голосу і думки , запам’ятовує і переносить інформацію, а після освячення її можна замовляти на лікування різних недуг, на вирішення проблем.

Люди заходять у водойму із щирою вірою в краще, з мріями про добре, з надією , а вона в нас  незнищенна, на щасливий Новий рік, оновлення і відродження сили і міці  вимріяної землі, держави. Миру і злагоди бажають собі й Україні всі, кого об’єднало свято Хрещення Господнього.

Я посилаю всім потужний позитивний струмінь, налаштовуймося на добро, то і притягуватимемо  життєстверджуючі ідеї і бажання. Хай краплі освяченої Йорданом води в кожну хату принесуть спокій, тепло і велику надію на те, що головна рана нашого народу – війна із зовнішнім московитським ворогом і нашим внутрішнім, який вставляє палиці в колеса при розбудові європейської, сильної, багатої, єдиної України – загоїться, а те, що було в нашому житті світлого, доброго – хай множиться. З Водохрещем будьте здорові!

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ