Чому у Тернополі курцям можна все?

0
524

Ця ситуація трапилася із моєю знайомою. Якийсь курець чи то обережно, чи то навмисне, але пошкодив її дуже дорогу куртку. І що тут казати?! Нашивати «бірку» на видному місці чи розізлитися і схопити його за карк й дати межи вуха?! Чи траплялися з вами подібні ситуації?

У мене теж було таке – йшов переді мною індивід чоловікоподібного типу і смалив цигаркою так, що мені аж забило подих. Але події розгорталися на найвужчому тротуарі файного міста, де справа – стіна мосту, а зліва – паркан, що відгороджує від проїжджої частини. Тому не залишалося нічого, як затулити носа шарфом. Вийшла на світ Божий з-під мосту і перше, що кинулося в очі на сонячному світлі – це така не дуже і примітна дірочка, випалена на рукаві улюбленої куртки. Ну і що з того, що маленька?! Але ж куртка! Ех… Тут точно я сама винна – треба було пропустити його далеко вперед, бо навряд чи колись у нашій країні люди досягнуть розуміння, що в меншості якраз ті, хто ведуть нездоровий спосіб життя.

А що ж пише з цього приводу в законодавстві України?

Юрист Софія Соколова радить наступне: «Щоб вирішити дилему, чи поплакатися, нашити квіточку й забути або спробувати отримати сатисфакцію, потрібно у першу чергу з’ясувати:

1) Чи є у вас зафіксовані дані особи, яка образила (ПІБ, дані паспорту чи є можливість це з’ясувати);

2) Чи є зафіксований факт пошкодження речі саме цією людиною (відео, свідки, записи з камер навколишніх магазинів тощо, де також буде видно, що ви не самі «підлізли» під її цигарку, а саме вона до вас наблизилася

3) Чи було місце паління місцем суспільного користування, визначеного законодавством;

4) Мати докази умисності вчиненого або про факт недбальства, що спричинив до серйозних наслідків (тут потрібен буде чек з вартістю куртки або оцінка її ринкової вартості відповідного спеціаліста), а також оцінка грошової вартості завданої шкоди твоїй куртці (тобто скільки коштуватиме ремонт).

Тільки маючи відповіді на ці запитання, ви можете починати думати про якусь законодавчу адміністративну відповідальність. А на запитання «що робити», якщо зловмисник не має бажання компенсувати ваше пошкодження, відповідь така: викликати тут же на місці поліцію та повідомити відповіді на всі зазначені запитання.

Якщо правопорушник втік – потрібно написати заяву про правопорушення з відповідями на всі наведені запитання».

Довідково: У законі України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» (стаття 1.) – йдеться: громадське місце – частина  (частини)  будь-якої  будівлі, споруди,  яка доступна або відкрита для населення  вільно,  чи  за запрошенням,  або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під’їзди, а також підземні переходи, стадіони.Згідно статті 13: забороняється  куріння тютюнових виробів, а також електронних
сигарет і кальянів:
1) у ліфтах і таксофонах;

2)  у  приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;

3) у приміщеннях та на території навчальних закладів;

4) на дитячих майданчиках;

5) у    приміщеннях   та   на   території   спортивних   і фізкультурно-оздоровчих  споруд  та  закладів  фізичної культури і спорту;

6) у під’їздах житлових будинків;

7) у підземних переходах;

8)  у транспорті загального користування, що використовується
для перевезення пасажирів;

9) у приміщеннях закладів ресторанного господарства;

10) у приміщеннях об’єктів культурного призначення;

11) у приміщеннях  органів  державної  влади  та  органів
місцевого самоврядування, інших державних установ;

12)    на    стаціонарно   обладнаних   зупинках   маршрутних
транспортних засобів.

А також забороняється,  крім  спеціально  відведених для цього місць,
куріння тютюнових виробів:

1)  у  приміщеннях  підприємств,  установ та організацій усіх
форм власності;

2)  у  приміщеннях  готелів та аналогічних засобів розміщення
громадян;

3) у приміщеннях гуртожитків;

4) в аеропортах та на вокзалах.

Наталія ВОЛОТОВСЬКА

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ