Кілька слів про тих, хто не від світу цього

0
321

Можеш вдарити старого, бо знаєш ким він є, але не бий молодого – ти не знаєш, ким він стане, – каже індійська народна мудрість.

Тепер говорити про талановитих людей немодно. Швидше, стало модно говорити про власну «творчу натуру». Нині легко потрапити у такі, майстерно сплетені, тенета «геніальності» співрозмовника. Однак, рано чи пізно помічаєш його нездарність та лукавство і стає гірко: де ті таланти, на які така багато Україна?

У нас вже традиційно склалися стереотипи, що, наприклад, поети і художники мають, у кращому випадку, торочити усім про свої унікальні здібності, а в гіршому – бути пацієнтом як не психіатра, то нарколога. І що творчість – це різновид психічних захворювань. Чим і радо користуються горезвісні симулянти. Акторам причепили ярлик легковажності, а художники – обов’язково мають бути нещасними. Але це, на щастя, не завжди відповідає дійсності.

Талант і мудрість не завжди в ціні. Наприклад, кинутий вислів: «То ти такий мудрий?!!» звучить, як лайка чи звинувачення…

Є версія, що шкільне навчання у його стандартних формах іноді гасить творчий потенціал дитини. Багато визначних людей змогли проявити себе вже після закінчення школи. До слова, варто відрізняти талант від природних здібностей. Талант – це коли людина без підготовки може швиденько зробити те, для чого іншим потрібно вчитися і практикувати роками. Здібності також можна направляти у різні русла. Наприклад, людина із гнучкістю пальців може розвинути хист до музики, а може стати «професійним» злодієм. Є генії як добра, так і зла.

Талановитим важко посеред цього світу, їх часом вважають білими воронами, а вони захоплюються світом і водночас іноді вважають його ненормальним. Напевно, вони так і ніколи не порозуміються.

У народі кажуть, що в обдарованих людей є Божа іскра, що вони не від світу цього. Буває, ними спочатку захоплюються, а потім… знищують. Люди руйнують усіх, хто не віддзеркалює їх. А генії віддаються своїй творчості. Чим яскравіше згоряє талант, тим довше його пам’ятають майбутні покоління.

Любов ЛАЗУКАБЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.