Для чого у тернопільському парку поставили надмогильні плити (фото)

2
3020

Після того, як на вході до парку імені Тараса Шевченка встановили якусь дивну конструкцію, здавалося б, тернополян уже нічим не здивуєш. Так ні – нема межі досконалості. Попри усі старання міської влади у місті ще є кілька парків і є на чому експериментувати.

Про те, що фонтан у парку Національного відродження реконструювали у рекордні терміни, я довідався із соціальної мережі. Ось тільки відгуки були чомусь винятково негативними. Але не звик я вірити на слово. Тут, як мовиться, краще раз побачити, ніж сто разів прочитати у Фейсбуці.

Тому сьогодні ранесенько, замість того, щоб довше поспати, зірвався з дивану. Випив міцної кави, такої ж міцної валер’янки і пішов дивитися на це диво архітектурної фантазії. Та уже за кілька десятків метрів від місця, яке мало б стати місцем відпочинку тисяч тернополян, стишив надто швидку ходу. Виникло відчуття, що прийшов я не туди. А найголовніше, що не приніс те, що тут конче необхідне. Тому що коли приходиш на цвинтар, то потрібно мати із собою або вінок, або ж, як мінімум, свічечку і дві гвоздички. А у мене цього не було.

І все ж я підійшов трішки ближче. Відчуття цвинтаря тільки посилилося. Єдине, чого не вистачало на цих сірих гранітних плитах, це дат народження і смерті. Але якщо я уже прийшов у це місце скорботи, залишилося лише помолитися.

А по дорозі додому мене не полишало відчуття, що у когось, причетного до реконструкції цього фонтану, просто залишилися незатребуваними кілька могильних плит і він скористався нагодою. Ні, на проекті реконструкції, який оприлюднили напередодні, це все було присутнє. Але там воно виглядало не так страшно і не викликало таких депресивних відчуттів.

І тут одразу пригадується, що у Тернополі є ще один парк. Не виключений варіант, що і там захочуть щось реконструювати. І чомусь навіть страшно уявити, чим це може закінчитися.

2 КОМЕНТАРІ

  1. Ну щож я можу сказати автору… він відбитий наглухо.. і з чого взяли що це виглядає як могильна плита… на мою думку це набагато краще з того що було колись… я не підтримую ні владу і надала мені однакого.. але мені приємніше ходити там аніж швидше.. і чогож тоді так всі фотографуютиься біля цього фонтану якщо такі надгробки… що на цвинтарях також так фотографуються ?? суспільство ви направду наглухо відбите .. просто 0.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ