Тернополян попереджають – деякі доларові купюри можна спокійно здати на макулатуру

0
301

Тернопільською місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ст.199 КК України (незаконне виготовлення, зберігання з метою збуту та збут підробленої іноземної валюти)

На Тернопільщині викрито міжрегіональне злочинне угрупування, яке спеціалізувалося на виготовленні та збуті фальшивої іноземної валюти у особливо великих розмірах. Високоякісний друк банкнот номіналом 100 та 50 доларів США фальшивомонетники здійснювали у промислових масштабах із використанням обладнання одного з поліграфкомбінатів Західної України. Підробки виготовлялися надзвичайно якісно та містили значну кількість загальновідомих захисних елементів, які відображалися під ультрафіолетовим світлом.

У результаті спецоперації, проведеної спільно працівниками прокуратури, співробітниками СБУ, Департаменту захисту економіки та  нацполіції, безпосередньо під час виготовлення чергової партії підробленої готівки затримано двох організаторів угрупування.

Правоохоронцями проведено 15 обшуків у помешканнях та офісах махінаторів та вилучено банкноти з ознаками підроблення, а також численні знаряддя та розхідні матеріали для виготовлення  фальшивок, зокрема: кліше, прозорі плівки зі зображеннями банкнот, спеціально підготовлені аркуші паперу з нанесеною розміткою контурів купюр та відтисками портрета Франкліна, комп’ютерну техніку тощо.  На обладнання поліграфічного комбінату, яка використовувалися фальшивомонетниками, накладено арешт.

За попередньою оцінкою фахівців, завдяки своєчасному вилученню вищезгаданих матеріалів вдалося запобігти підробленню та потраплянню у відкритий обіг валюти на суму понад 6 мільйонів доларів США.

Встановлено, що за способом виготовлення, імітацією елементів захисту, серійними номерами та реквізитами підроблені банкноти виявлялись у  Тернопільській, Львівській, Волинській та Івано-Франківській областях.

Відкрито кримінальне провадження за ст.199 (виготовлення підроблених грошей) Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до дванадцяти років із конфіскацією майна.

Досудове розслідування триває.

 Прес-служба прокуратури Тернопільської області

долари

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ