У Тернополі видали книжку, яку ще будуть дописувати

0
215

книжкаЗ нагоди відзначення 477-ї річниці першої писемної згадки про Тернопіль відбулася презентація однойменної книжки – збірники нарисів історії рідного міста. Над нею працювали понад три місяці. Задля достовірності висвітлення і повноти матеріалів об’єдналися історики, письменники, фотографи, журналісти і видавці. Серед них тернопільський вчений, історик, заслужений працівник освіти України Микола Лазарович.

– Це не перша книжка така і я переконаний, що вона й не остання. – каже Микола Лазарович. – І я вдячний тим людям, які дали гроші, бо ми тепер можемо тримати її в руках.  А це дуже важливо. Людям, які приїжджають до нас буде приємно погортати таку книгу нарисів, де багато світлин. Тому це те, що робить нас цивілізованішими, відкритішими. Саме такі книжки вони є отою флешкою, яка зберігає нашу пам’ять.

Особливий розділ відведено новітній історії нашого міста – подіям Євромайдану, боротьбі за територіальну цілісність на сході України. Тернопільські журналіст Яніна Чайківська і фотограф Микола Василечко приєдналися до висвітлення цих подій. А Олександр Семенів подав хроніку подій весни 1944 року, де йдеться про визволення Тернополя.

– Так, був такий період, коли я написав книжку «Тернопіль у вогні» і радий, що цей матеріал увійшов у цей збірник. Чому?- запитує Олександр Семенів. – Бо я отримав його з архіву, який тепер є закритим і ніхто до нього не має доступу. Тому, дякувати Богу, ми цей матеріал взяли.

Вступ до книжки та підписи під світлинами подали трьома мовами – українською, польською і англійською, а отже видання розраховане й на зарубіжного читача.

– Це перший випуск, може бути ще другий і третій. – Говорить упорядник Уляна Ванджура. – Тобто історія міста й саме місто – це не щось таке статичне. Воно продовжується. Тобто не написали історію Тернополя і все. Воно вимагає свого дослідження, розвитку.

Не всі матеріали увійшли до цього видання, тому планують опублікувати наступні нариси історії Тернополя до Дня Міста.БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.