У Тернополі видали книжку, яку ще будуть дописувати

0
280

книжкаЗ нагоди відзначення 477-ї річниці першої писемної згадки про Тернопіль відбулася презентація однойменної книжки – збірники нарисів історії рідного міста. Над нею працювали понад три місяці. Задля достовірності висвітлення і повноти матеріалів об’єдналися історики, письменники, фотографи, журналісти і видавці. Серед них тернопільський вчений, історик, заслужений працівник освіти України Микола Лазарович.

– Це не перша книжка така і я переконаний, що вона й не остання. – каже Микола Лазарович. – І я вдячний тим людям, які дали гроші, бо ми тепер можемо тримати її в руках.  А це дуже важливо. Людям, які приїжджають до нас буде приємно погортати таку книгу нарисів, де багато світлин. Тому це те, що робить нас цивілізованішими, відкритішими. Саме такі книжки вони є отою флешкою, яка зберігає нашу пам’ять.

Особливий розділ відведено новітній історії нашого міста – подіям Євромайдану, боротьбі за територіальну цілісність на сході України. Тернопільські журналіст Яніна Чайківська і фотограф Микола Василечко приєдналися до висвітлення цих подій. А Олександр Семенів подав хроніку подій весни 1944 року, де йдеться про визволення Тернополя.

– Так, був такий період, коли я написав книжку «Тернопіль у вогні» і радий, що цей матеріал увійшов у цей збірник. Чому?- запитує Олександр Семенів. – Бо я отримав його з архіву, який тепер є закритим і ніхто до нього не має доступу. Тому, дякувати Богу, ми цей матеріал взяли.

Вступ до книжки та підписи під світлинами подали трьома мовами – українською, польською і англійською, а отже видання розраховане й на зарубіжного читача.

– Це перший випуск, може бути ще другий і третій. – Говорить упорядник Уляна Ванджура. – Тобто історія міста й саме місто – це не щось таке статичне. Воно продовжується. Тобто не написали історію Тернополя і все. Воно вимагає свого дослідження, розвитку.

Не всі матеріали увійшли до цього видання, тому планують опублікувати наступні нариси історії Тернополя до Дня Міста.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ