Що хороше і погане чекає тернополян у новому році

0
175

pokraschenniaПрезидент і урядовці запевняють, що у році вогняного Півня українці нарешті заживуть краще. Що уже минув час затягування пасків і їх доведеться навіть доточувати. Як мовилося колись – жити стане краще, жити стане веселіше. Що ж насправді готує 2017 для українців і, зокрема, для тернополян.

З хорошого. Уже з 1 січня мала б зрости мінімальна зарплата. В уряді обіцяють, що отримуватимемо ми 3200 гривень. Це як мінімум. Хоча спеціалісти зауважують, що варто ще брати до уваги податки. А їх при такій зарплаті доведеться сплачувати десь гривень 700. Тобто на руки залишається 2500.

Ще з хорошого. Нібито у цьому році нарешті наведуть лад з цінами на ліки. Вони мають суттєво здешевшати. А діабетикам і астматикам обіцяють навіть компенсувати вартість лікування.

З хорошого практично все. Є і нововведення, які не дуже тішать.

Частину студентів позбавлять стипендії. Хоча тим, хто її таки отримуватиме, обіцяють платити суттєво більше. Суттєво – це приблизно на 30 відсотків.

Уже з 1 січня компанія Рената Ахметова «Укртелеком» у середньому на 20 відсотків підняла вартість стаціонарного зв’язку для юридичних осіб. Для населення ж розмови мають подорожчати на 8 відсотків.

Не втратила нагоди підняти вартість своїх розцінок і «Укрзалізниця». Планують, що тарифи на проїзд зростуть на 34 відсотки.

Більше у цьому році ми платитимемо і за електроенергію. При споживанні менше 100 кВт на годину за місяць ціна становитиме 90 копійок за кіловат-годину. Якщо ж економити не хочете, то доведеться викласти 1,68 гривні за кіловат-годину.

Певні зміни відбудуться і у принципі нарахування пенсій. Українців, яким ще не виповнилося 35 років з 1 липня зобов’яжуть відраховувати кошти до спеціального фонду. Тобто почне діяти своєрідна накопичувальна система. Крім того, доведеться сплачувати гроші і у пенсійний фонд.

Збільшили відрахування і для фізичних осіб підприємців. Відтепер отримуєш ти прибутки чи ні, але віддай державі 704 гривень щомісяця.

Це лише найсуттєвіші зміни, про які відомо на початок року. Не виключено, що вони не останні. І чи насправді українців очікує покращення, зможемо довідатися хіба через 300 з лишнім днів. Хто доживе, звичайно.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ