Галичанин помер після купання в російській лазні

0
673

01Історія цікава для любителів попаритись у лазні з віниками… Молодий чоловік звернувся до мене через сторінку у Facebook, прочитавши одну з моїх медичних історій про хворого, якому лікарі кілька років не могли встановити діагноз. Він вважав, що у нього подібний випадок. Його загальний стан значно погіршився за 1,5 роки до звернення. Спочатку чоловік почав відчувати загальну слабкість, втому та біль в суглобах. Він не палив і не зловживав алкоголем, а навпаки був прихильником постійних фізичних вправ та здорового способу життя.

Після обслідування кількох лікарів, численних аналізів і біопсії результат – відсутність лейкозу, але наявність мієлодиспластичного процесу у кістковому мозку. Пацієнт вирішив поїхати для додаткової діагностики та ймовірного лікування в Ізраїль.

Ізраїльські медики підтвердили діагноз. Лікарі рекомендували постійне спостереження за лабораторними показниками, і у разі негативних змін – хіміотерапію з подальшою трансплантацією кісткового мозку. Вартість такого лікування склала б орієнтовно 150 000$. Стан пацієнта не покращувався…

Чоловік повернувся до України.

Я запитав, чи його коли не-будь кусав кліщ. Виявилось, що 1,5 роки тому його насправді вкусив кліщ. Ще більше мене здивували обставини при яких це відбулось… Кожного тижня молодий чоловік відвідував російську лазню, де його пропарювали дубовими віниками. Одного разу, наступного дня після відвідування лазні, він відчув біль і пощипування на шкірі живота, але не звернув на це особливої уваги, вважаючи опіком чи подряпиною після ударів віником. Пройшов ще один день, а його продовжувало турбувати поколювання шкіри. Придивившись уважніше він не повірив власним очам… Було чітко видно, що до шкіри присмоктався кліщ! Він самостійно його видалив, але до лікарів не звертався, так як класичного почервоніння після укусу (мігруючої еритеми) у нього не було. Про цей випадок лікарям він не розповідав, бо вважав що кліщ не є настільки небезпечний, щоб про це повідомляти.

Цікавим було те, як саме кліщ потрапив на тіло нашого героя. Виявляється, віники перед застосуванням замочують у гарячій воді для того щоб вони стали м’якіші, а якщо є кліщі, вони змиваються водою, тому важливо віники замочувати повністю. Ймовірно працівник лазні цього правила не дотримався і таким чином наразив на небезпеку відвідувачів.

На жаль, через кілька днів після нашої зустрічі у пацієнта з’явився дуже сильний біль в проекції сідниці, який поширювався на всю ліву ногу. Для уточнення діагнозу виконали магнітно-резонансну томографію та комп’ютерну томографію з контрастом у приватному медичному центрі. Знахідка виявилась несподіваною і для лікарів, і для пацієнта.

Причиною болю була пухлина розміром до 4 см, яка створювала компресію на сідничний нерв і провокувала біль. Пацієнту рекомендували консультацію онколога та нейрохірурга. Нейрохірурги, враховуючи сильний біль, прийняли рішення оперативно видалити пухлину.

Гістологія підтвердила, що це була злоякісна міосаркома. Пацієнта скеруввали для подальшого лікування в обласний онкологічний центр. На жаль, через 2 місяці після початку лікування під наглядом онкологів, незважаючи на усі спроби колег, пацієнта не стало…

P.S. Цей випадок не доводить те, що укус кліща міг спровокувати появу пухлини і зміни у кістковому мозку. Бореліоз міг бути провокуючим фактором (тригером), який призвів до хронічного запалення в суглобах, змін в імунній системі та появі вторинного імунодефіциту. На фоні останнього, ймовірно, могли виникнути зміни в організмі пацієнта, які призвели до онкопроцесу.

Щороку тисячі українців звертаються до лікарів з приводу укусів кліщів, тому прохання цим не легковажити і пройти лабораторне обстеження для того, щоб виявити інфекцію, яка може знищувати імунну систему і призводити до ураження серця, мозку, суглобів та інших органів (хвороба Лайма). Будьте уважними та здоровими!

Тарас ЖИРАВЕЦЬКИЙ, головний лікар клініки «Біокурс» у Львові 

Джерело – Біокурс

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ