Деякі тернополяни втратили розум, але не втратили сорому

0
2292

15415977_1169028433181857_1842431502_n#благодаряHelix – якщо на яхті – то в Болгарії, якщо на «Ламборджіні» – то в Дубаї – ось, найсильніша мотивація для тих, хто прагне розбагатіти «на шару». Тільки з часом усім махінаціям приходить кінець. Фінансова піраміда перестала виплачувати відсотки, а форуми зарясніли гнівними постами. Серед ошуканих – тернополянин Ігор (ім’я просив змінити – ред.).

– Нє-нє, я не буду казати, хто я. Трохи встидно. Давайте просто скажу, як шо було. Я хтів получити багато грошей, як і другі. Не кажу «заробити», бо робити нічого не треба було. Спочатку я вложив 100 доларів, отримав відсоток, подумав: «Ого, так легко!» І одразу вложив все, що там вийшло. Ну, і так пару разів робив.

– Не боялися так ризикувати?

– Та я знаю…воно якось з кожним разом те відчуття ризику й пропало взагалі. Якби я тоді був знав, що втрачу аж тисячу доларів, то може би й боявся.

– Тисячу? В поліцію заяву написали?

– Та де там! Я ж сам винен. Нашо писати. Хтось навіть більше втратив, то точно були такі що зразу тисячу дали – і них там з такими нулями суми були – «золоті директори» і всяке таке…А я себе тішу тим, що тільки ті 100 баксів, які на початку вложив – то тільки ті втрати. А більше нічого.

– Що порадите тим, хто бере участь у таких от махінаціях?

– Шо сказати… Дивіться воно, як бульбашка перед тим, як лопнути – дуже роздувається…але потім – бах! – і нема ніц.

Піраміда посипалась. Трьох керівників – хмельничанина Дмитра Нагуту і двох тернополян Романа Фелика і Богдана Воронцова – затримали. Їм загрожує до 12 років з конфіскацією майна.

– В травні ми побачили, що піраміда справді направлена на те, щоб незаконно заволодіти коштами людей. – Говорить начальник ГУНП в області Олександр Богомол. – Поки піраміда працювала, то кошти отримували всі, за рахунок обдурених людей, втягнених в цю схему. А вже з квітня у них почалися проблеми. Влітку до нас почали надходити скарги, що людям не виплачують дивіденти. Спочатку це були одиниці, під осінь їх стало десяток. За останні 10 днів надійшло майже 20 заяв від людей, яких обдурила ця «шайка». На сьогоднішні у нас потерпілих на 3 мільйони гривень.

Однак не всі ошукані звернуться у поліцію. Більшість не вірять, що втрачені гроші вдасться колись повернути. Та й не хочеться почуватися «лузерами», бо стара фінансова махінація із пірамідою «МММ» нічого не навчила. Чому ж люди знову ступають на одні й ті ж граблі?

– Це зазвичай одна й та ж категорія людей, яка не вірить, що те що трапилось з іншими, може повторитися із ними. – каже психолог Олександра Ніздрань. – На отих семінарах виступають успішні люди, і ті, хто шукає легкої наживи, бачать лише такі успішні історії, але не розуміють, що цей успіх досягнутий завдяки іншим історіям – неуспішних людей, яких ошукали. Часто – це ті, хто не мав такого досвіду. Переважно – молодь.

15416090_1169028439848523_1751588409_n-1Не вчиться на помилках і директор фінансової компанії Дмитро Нагута, якому вдалося заплатити 5 мільйонів гривень застави вже на другий день після суду. Він повернувся до Києва і одразу взявся за Хейлікс – повідомив у соціальній мережі своїх прихильників, мовляв, «усе буде добре. Добро перемагає і правда буде доказана. Люблю вас».

А запитань у всіх, хто стежать, як розвиваються події навколо цієї історії, багато. Одне із них: невже аферистам вдасться вийти сухими з води? Начальник ГУНП в області Олександр Богомол каже – над операцією працювали більше року, тому втекти від відповідальності шахраям не вдасться.

Керівних цієї «команди» був випущений під заставу в 5 мільйонів гривень. Зараз він знаходиться в Києві, і ведуться роботи по фіксації електронного засобу контролю, аби ми могли контролювати його переміщення. Два інших підозрюваних знаходяться під вартою. Два з половиною мільйони і мільйон гривень визначених під заставу, поки не внесли, – підсумував головний поліціянт області.

У слов’ян існує одна мудрість, яка російською звучить так: «не имей 100 рублей, а имей 100 друзей». Тільки от треба дуже пильно придивлятися до своїх ближніх, аби вони не затягли вас в яку аферу, бо тоді ні «рублів», ні друзів у вас не залишиться.

Наталія ЧЕРВАК

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ