У тернопільських маршрутках вживають наркотики?

0
1219
фото з інтернету
фото з інтернету

Хто колись був з різних причин втомлений до напівпритомного стану – той зрозуміє, чому я спасувала і нічого не вдіяла… Зрештою, я – просто жінка.

Зайшла о 16.30 в переповнену маршрутку № 18, зеленого кольору, пункт призначення Березовиця. Вся обвішана сумками, проте, як це часто буває, місцем поступаються тільки жінки жінкам. Того дня – в доступній відстані до мене сиділи на подвійному кріслі тільки два дебелі підлітки, років 14-15, які тут же відвернулись до вікна. Довкола всі пасажири були зайняті розмовами, зчитуванням інформації з мереж тощо. Я теж поринула у свої думки, бажаючи, щоб ця подорож швидше закінчилась.

Десь перед тубдиспансером молодики заворушились і один з них, знявши музичні навушники, якось дивно переглянувся із товаришем. Той теж вийняв затички з вух і кивнув у відповідь головою. Мені чомусь стало моторошно і я почала пильно стежити за своїми пакетами-сумками. Але, як виявилось, причина була іншою. Перший дістав із кишені куртки невеличкий пакетик, як ото бісер в нього насипають,  5 на 10 см, і висипав собі на долоню якісь чорненькі гранулки. Мені стало вже цікаво – після того якось кінчиком носа зачепивши по долоні, він в моменті злизав дивний вміст і передав пакетик товаришу. Той повторив його рухи один в один і віддав пакетик назад. Мені от цікаво, що то таке вони їли?.. З вигляду хлопці взагалі жорсткуваті, байдужі, уникали погляду в очі, і що найголовніше, ніхто крім мене цього не помітив, тож і не було кого спитати. Звернутись до них я теж побоялась, хто знає, як би вони відреагували на моїй зупинці?

Того ж вечора знайшла в неті таку інформацію: те, що я побачила – було порошкоподібною гранульованою речовиною чорного кольору, ззовні схожою на так звану речовину «насвай». За деякими даними, основними компонентами «насваю» є махорка або тютюн. У суміш додають гашене вапно, золу рослин, верблюжій кізяк або курячий послід, іноді масло, а деколи до гною підмішують сухофрукти та приправи. Зовнішній вигляд у нього різний – від зелених кульок до сірувато-коричневого порошку.

Як свідчить знайдена інформація, в нашій державі «насвай» не належить до переліку наркотичних засобів, хоча цей продукт має досить негативний вплив на здоров’я підлітків, адже саме ця категорія населення найбільш схильна до вживання цієї речовини. Насвай дає високий ризик звикання, викликає рак ротової порожнини і стравоходу, захворювання кишкового тракту. Застосовують його, закладаючи або під нижню верхню губу, під язик або в носову порожнину.

Цяця БЕРЕЗОВИЦЬКА

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ