Кому у Тернополі дозволили брати гроші з пацієнтів (інфографіка)

0
405

Відтепер благодійні внески в тернопільських лікарнях збиратимуть за новими правилами: більше прозорості у звітуванні про їх витрати та чи не головне – заборона лікарям в робочий брати від пацієнтів будь-які гроші. Щоб краще розібратись у нововведеннях, команда Центру громадського контролю “Дій!” у Тернополі розробила спеціальну інфографіку.

Відповідно до Закону України “Про благодійну діяльність та благодійні організації” пацієнти мають цілковите право надавати грошову чи іншу допомогу лікарням добровільно для закупівлі необхідних медикаментів, ремонту приміщень чи обладнання. Благодійний фонд здійснює роль посередника у фінансових стосунках між громадянами та лікувальним закладом. Для свого функціонування фонд може стягувати не більше 20% від річного доходу на адміністративні витрати. Решту коштів та ресурсів – передає на баланс закладів медичної допомоги.

Юрист центру “Дій!” у Тернополі та координатор програми “Протидія поборам за безкоштовні медичні послуги” Уповноваженого з питань прав людини Володимир Шевченко запропонував заключити типовий договір про співробітництво із благодійними організаціями, що діють на території лікувально-профілактичних закладів Тернополя. Угоди містять пункти про порядок звітування за отримані доходи та витрати як благодійного фонду, так і медичного закладу.

Публічно оприлюднювати звіти на стендах та офіційних веб-сайтах зобовязуються усі медичні заклади міського підпорядкування, яких на сьогодні є 8: Тернопільська лікарня швидкої допомоги, лікарня № 2, № 3, дитяча комунальна лікарня, міська комунальна стоматологічна поліклініка, дитяча стоматологічна поліклініка, Центр первинної медико-санітарної допомоги, Тернопільський лікувально-діагностичний центр. У разі відсутності інтернет-порталу лікарні, вони публікуються на веб-сайті спеціально уповноваженого органу влади, тобто сайті Тернопільської міської ради.

На сьогоднішні такі угоди підписали вже три медичні заклади Тернополя: Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги, Тернопільська комунальна міська лікарня № 2, Міська комунальна лікарня № 3. Згодом, їх мають укласти також решта лікарень міста. Жителі Тернополя бачитимуть, як витрачають їхні благодійні пожертви. Це важливий крок для побудови якісної та підзвітної людям медицини”.

infograМарія ІЩЕНКО,

журналіст Центру громадського контролю “Дій!” в Тернополі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ