Тернопільські бібліотекарі просять приносити їм продукти для благодійництва

0
112

Не просто жертвувати своїм часом, співчувати комусь, підтримувати, любити та поспішати на допомогу. Ці вияви  людяності,  благодійності  завжди поважалися і вважалися найвищою громадянською  чеснотою. У  2007-му  році Указом Президента України  встановили   окреме офіційне свято – День благодійництва. Цей день припадає на  другу неділю грудня. Хоч творити добрі справи потрібно незалежно від дати у календарі, свято зайвий раз нагадує про необхідність залишатися чуйним і турбуватися про долю ближнього. Нехай поодинці кожен з нас і не має в своєму розпорядженні достатньо часу, сил і фінансових можливостей, щоб допомогти тим, хто опинився в біді, але разом ми абсолютно точно здатні змінити світ на краще.

В цьому переконані працівники  відділу міського абонементу Тернопільської  ОУНБ,  які в рамках благодійного проєкту  «Бібліотека — територія мудрості, добра і милосердя»,  з 1 грудня розпочинають благодійний челендж «Поспішаймо творити добро!», приурочений до Дня святого Миколая та Дня благодійництва в Україні.

– Дуже приємно робити добрі справи разом…Так  ми можемо зробити наш світ добрішим і кращим та допомогти тим, хто цього потребує, – говорить  Віра Горошок завідувачка відділу міського абонементу Тернопільської ОУНБ.

У День благодійництва ми нагадуємо знамениті слова зі Святого Письма, які проголошують про те, що “Блаженніше давати, ніж приймати”. Посильна лепта у будь-яку добру справу  – це маленька  чиясь радість, здійснення мрії. Бібліотекарі поставили перед собою благородну мету.

– До акції можуть долучитися користувачі бібліотеки та небайдужі тернополяни. Хочемо  допомогти нагодувати та зігріти людей похилого віку, безхатченків і тих, хто опинився в скрутному становищі. Просимо всіх, хто хоче зробити добрий вчинок, приносити до бібліотеки, у відділ міського абонементу, продукти харчування та предмети першої необхідності, а саме: консервацію, олію, макаронні вироби, чай, каву, цукор, запаковані солодощі та крупи, новенькі шкарпетки та рукавиці. Зібрані провізію й теплі речі 17 грудня ми  доставимо  до Тернопільського благодійного фонду «Карітас», де їх роздадуть усім, хто цього потребує, –  сказала  Віра Горошок.

Кожному учасникові челенджу бібліотекарі запропонують прочитати уривок із художніх книжок українських і зарубіжних авторів, видань з філософії, релігієзнавства про добрі вчинки та милосердя. Усе це зніматимуть на відео, яке можна буде переглянути на книжковій платформі «Прочитай. Книгозбірня» у соціальній мережі «Фейсбук» та ютуб-каналі Тернопільської ОУНБ.

-Як долучитися до благодійного   «виклику», який на камеру пропонуватимуть повторити   необмеженому колу учасників  милосердні люди?

– Завітайти до бібліотеки в робочий час, залишити подарунок у кошику і прочитати запропонований текст із книжки, видання у нас підібрані.  Серед них «Заповіти  Матері Терези». Один з них гласить: «Милосердя – величезна сила, що зв’язує і об’єднує людей. Воно допомагає і тим, хто його потребує, і тим, хто надає його. Милосердя зближує сильніше кровного споріднення і відданої дружби. Тільки милосердя може щиро захоплюватися кожною живою істотою лише тому, що вона – справа рук Творця. Ми, можливо, і в хлібі насущному маємо потребу менше, ніж у любові, милосерді і прощенні».

Людмила Островська

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ