У Тернополі хочуть закрити одну з бібліотек

0
213

Закрити одну із обласних бібліотек планують в Тернопільській облдержадміністрації. Йдеться про Тернопільську обласну наукову медичну бібліотеку.

Минулого року цій бібліотеці виповнилося 75 років. Розташована вона на вулиці Руській, 29 – поряд з Центральною міською бібліотекою. Такі ж бібліотеки діють ще в 16 обласних центрах України.

Питання про її ліквідацію стоїть уже не перший рік. Заклад є комунальною установою обласної ради і фінансується із медичної субвенції. У кінці минулого року голова ТОДА Володимир Труш надіслав листа голові облради Михайлу Головку, у якому йдеться про необхідність закрити обласну наукову медичну бібліотеку. Причина – відсутність коштів на функціонування закладу.

«У зв’язку з обмеженим фінансовим ресурсом на утримання бібліотеки планується передбачити кошти лише на перший квартал 2021 року в сумі 1000,0 тисяч гривень (один мільйон). При орієнтовній потребі на суму 2,5 мільйони гривень кошти спеціального фонду не можуть покрити витрат бібліотеки та забезпечити її подальше функціонування, – йдеться у листі».

Питання про закриття медичної бібліотеки тричі розглядали на профільних комісіях. Спочатку на комісії з питань охорони здоров’я, сім’ї, материнства, дитинства. На цій комісії підтримали пропозицію про закриття. Далі її передали на розгляд у комісію з питань соціально-економічного розвитку. Під час першого у цьому році засідання у січні, учасники комісії вирішили перенести розгляд цього питання, щоб на наступному засіданні заслухати різні сторони. 18 лютого відбулося друге засідання, де обговорили питання за участі зацікавлених сторін.

Начальник управління охорони здоров’я Ольга Ярмоленко зазначила, що виділяти із медичної субвенції 2,5 мільйона в рік на фінансування медичної бібліотеки – це дуже дорого. На її думку такий формат закладу, який є сьогодні, вже не актуальний.

Джерело – zz

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ