У Тернополі дізнавалися, якою має бути вільна людина

0
232

demokratiya25 жовтня Тернопіль розпочав естафету форуму «Школа молодої демократії». Понад 50 молодих активістів звітували про реалізовані проекти на місцевому рівні, розповідали про своє бачення реформи децентралізації влади. Такі заходи відбуватимуться ще у Вінниці, Києві, Одесі та Дніпрі.

– Мета цього заходу обговорити головні питання, пов’язанні з децентралізацією, оскільки це зараз актуальна тема. – Говорить співорганізатор Людмила Кудина. – Також обговорити можливості співпраці влади й громади, оскільки наш проект був направлений на те, щоб спочатку навчити, а потім зробити спільні ініціативи вирішення проблем владою і громадою. Також обговоримо перспективи.

Оскільки «Школа молодої демократії» – це українсько-польський проект, на підсумковий форум приїхав представник польського Фонду християнської культури «Знак» Ґжеґош Демель.

– На цьому форумі ми підбиватимемо підсумки роботи в Польщі–Україні в реалізації локальних ініціатив програми за період від лютого 2016 року. – розповів пан Демель. – Поняття демократії дуже універсальне, а важливо, який зміст ми в нього вкладаємо. Ми зосереджуємось на локальній демократії, на демократії участі. Тобто демократії, в рамках якої людина, громадянин не лише раз на 4 чи 5 років вибирає свою владу. Але постійно бере участь у прийнятті рішень на локальному рівні.

Упродовж цього року учасники Школи реалізували 11 локальних проектів, з них – два у Тернополі. На форум прийшли підбити підсумки, зробити висновки і працювати далі.

– На цьому форумі хочемо дізнатися, якою сучасна молодь має бути. – каже Віта Желєзняк з Хоросткова Густинського району. – Це має бути вільна людина, яка обирає свою сферу інтересів. Сучасна демократія полягає в тому, щоб зацікавити молоду людину, змінити її світогляд, а особливо ламати ті застарілі стереотипи, які залишила радянська система.

– Я мала честь бути на такому форумі в Києві. – каже Оксана Кобилянська Борщова. – Дуже мені цікаво. І певно що польський досвід щодо децентралізації нам напевне що знадобиться. Я думаю, що в Україні він матиме свої особливості.

– Демократія – це конкретні дії, які починаються від тебе. – наголошує голова української студентської спілки Веніамін Бабаджанян

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ