У Тернополі пройде марш проти вживання алкоголю

0
245

marshНе зважаючи на подорожчання алкоголю у новому році, найбільше міцні напої вживають саме у період святкувань. За статистикою, випадки алкоголізму траплялися навіть серед 13-річних підлітків. Тернополяни закликають приєднатися до «Маршу здорової молоді».

– Здорова молодь – це не лише та, яка не вживає алкоголь, але й та, яка сповідує моральні цінності, передані предками , – наголошує координатор акції Ігор Костюк. – Цей марш виступає за українську культуру, проти алкоголізму, гомосексуалізму, різних аморальних вчинків, тощо. Цього року ми проведемо такий марш під час смолоскипної ходи в честь дня народження Степана Бандери.

Цим заходом ми ламаємо стереотипи і показуємо, що проводити свята без алкоголю теж можна весело і корисно, – зауважив член обласної ГО «Твереза Тернопільщина» Ростислав Мороз. – Чим в молодшому віці людина стає алкоголіком, тим важче її з цього стану вийти, адже вже відбуваються незворотні процеси в організмі. Наша цільова група – молодь. Ми самі молоді і достукатись до хлопців і дівчат нам простіше. І яким буде суспільство через 10-20 років залежить від молодої людини. Всі ми різні і для всіх неможливо дізнатися норми апріорі. Як казав професор Жданов, «норми просто нема». Ми тільки раді молоді, яка бажає до маршу долучитися.»

Закликають жителів області не вживати алкоголь під час новорічних свят і працівники Тернопільського обласного наркологічного диспансеру. Враховуючи те, що на Різдво повертаються додому учасники АТО, розпивання алкогольних напоїв може спровокувати рецидив у тих, хто страждає від посттравматичного синдрому.

– Кожна друга-третя українська сімя дотична до проблем алкоголізму чи наркоманії. – Говорить завідувач наркологічним відділенням КУТОР «Тернопільського обласного наркологічного диспансеру» Володимир Климюк. – Деякі спеціалісти розглядають цю проблему такою, яка загрожує національній безпеці України. Від тоді, як почалися події на сході, ця проблема зачепила тих, хто був уже призваний або перебував там. До нас направляють тих, хто брав участь у бойових діях і в силу того, що десь колись була в нього ця шкідлива звичка, він тепер не може подолати її самостійно.

Лікарі запевняють: немає нічого ганебного у тому, щоб зустріти Новий рік без алкоголю. Навпаки – це ще раз підкреслює патріотизм і бажання виховати здорове покоління українців. Приєднуйтеся до маршу 1 січня, о 18 годині, на Театральному майдані. Бережімо націю – живімо тверезо!

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ