У Тернополі зібралися активні громадяни країни

0
181

aktyvni30 студентів з різних навчальних закладів приїхали до Тернополя, щоб взяти участь у Всеукраїнському проекті «Активні громадяни». Цей проект стартував в 2009 році та реалізується у понад 40 країнах Близького Сходу, Північної Африки, Європи, Південної та Східної Азії. В Україні проект розрахований на розвиток у молоді знань та навичок, які б сприяли міжкультурному діалогу та вирішенню конфліктів в масштабі всієї країни, насамперед на сході.

– Це незвичайна група. Ми зробили таки «мікс». – Говорить менеджер програми «Активні громадяни» Віталій Тихонович. – Є частина студентів зі сходу, є активісти з переміщених навчальних закладів, а також громадські активісти з усієї України. Ми навчаємо людей, але ключовою є практика».

Для учасників приймаюча сторона приготувала цікаву програму – зустрічі з представниками влади, громадськими активістами.

У нас була зустріч в міській раді з представниками місцевих органів самоврядування, з молодіжним мером, з молодіжною міською радою. І учасників приємно здивувало те, що у нас справді дуже налагоджений діалог між владою і громадою. – розповідає Христина Біла.

– Також ми допомагаємо ознайомитися й із самим проектом «Активні громадяни» у Тернополі, – каже представниця національної скаутської організації України «ПЛАСТ» Марта Томахів, – аби учасники з інших міст побачили наші досягнення тут. От нещодавно ми реалізовували благодійну ятку, то хочемо показати, як це працює не тільки в теорії, але й на практиці.

Це вже не вперше Тернопіль приймає учасників проекту зі сходу України. Відгуки лише позитивні. Організатори переконані, аби змінювати суспільство – в першу чергу варто змінитися самому.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ