Громадські організації Тернопільщини хочуть вільно володіти зброєю

0
154

gr-orgОдин у полі не воїн – ця мудрість відома кожному. А отже, якщо сила в єдності, то ті, хто має однакову ціль, повинні об’єднуватися. Такого висновку дійшли громадські організації області й вирішили підписати Меморандум про спільні дії національно-патріотичних осередків Тернопільщини.

– Це ніякий не політичний проект, – запевнив координатор ГО «Дія» в Тернополі Дмитро Гайдуцький. – Щоб всі розуміли, що тут ніякої політики нема. Це громадські активні діячі, громадські організації, волонтери, бійці АТО, священики, підприємці, які виявили бажання об’єднатися в проект, що працюватиме на благо бійців, Тернопільщини, України.

Ідею об’єднатися підтримали й волонтери ГО «Схід і Захід єдині».

– За цим столом зібралися люди, перевірені часом і війною, – продовжує координатор Василь Конько. – Підтримую цей меморандум. Ми його підпишемо. Не кажу, що я, а ми, бо я нині представляю всю організацію. Хочу сказати, що люди вже втомилися, в багатьох опустилися руки. Але є й ті, хто буде завжди боротися за рідну землю.

У містах вчителі інколи запрошують ветеранів, військових для навчальних лекцій і спілкування. А от в селах такої можливості нема. Тому волонтер Спілки бійців та волонтерів АТО «Сила України» Зіновій Гладчук запропонував внести до Меморандуму пункт про патріотичне виховання молоді.

– На мою думку, меморандум ще треба доробляти, – сказав волонтер. – Ми порадилися і тут треба додати пункт про патріотичне виховання молоді. Адже вона є майбутнім України. Треба конкретно прописати це. Щоб воно не було розмито, наче, як там щось Верховна Рада прийняла. Має бути чітко і ясно.

Представники «Об’єднання бойових побратимів» заявили, що від підписання Меморандуму утримуються, оскільки текст не є досконалим і його потрібно ще доопрацювати.

– Безперечно організація підтримує таку ініціативу і виступає за консолідацію всіх сил на боротьбу за самостійну Україну. Але від підписання Меморандуму ми поки що вирішили утриматися. Його треба доопрацювати, бо текст сирий. – пояснила Катерина Бойко.

Ветеран АТО Ігор Войцехівський запропонував додати ще один пункт про вільне володіння зброєю. Він розповів, що наприклад, у США й Нідерландах значно зменшився рівень злочинності, адже там кожному дозволено мати свою зброю.

– Це я маю на увазі і короткоствол, і автоматичну зброю, гладкоствольну і нарізну. Вважаю, що цей пунктик дуже доречни,. – сказав Ігор Войцехівський і додав:– Де люди озброєні, там рівень злочинності менший.

Окремі учасники круглого столу заявили, що не варто поспішати, оскільки документ незавершений. Навіть образилися, що до списку внесли не всі патріотичні організації області. Оскільки думки присутніх розділилися, Меморандум вирішили доопрацювати. Підпишуть його 25 жовтня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ