У тернопільських рибалок з’явилися серйозні конкуренти

0
541

spinn2Тернопільський став чи озеро, як кому більше до вподоби, є справжньою окрасою нашого міста. Хоча час від часу з ним виникають певні проблеми. То починає цвісти і пахнути так, що хочеться триматися від нього подалі. То рівень води катастрофічно падає. То якісь політики беруться його перепливати. А тепер ось нова халепа – з’явилися у ньому нові види риб.

Одна з них – канальний або канадський сомик. Рибинка ця, як правило, має довжину 57 сантиметрів і важить від 4,5 до 9 кілограмів. Хоча може сягнути і всіх 30. Це промислова риба. У північній частині Америки на неї щороку «полюють» майже 8 мільйонів рибалок.

Другий непрошений гість нашої водойми – ротань. Він дрібніший – довжина до 25 сантиметрів і вага до 1 кілограма. М’ясо ротаня – біле, смачне, придатне для юшки, смаження, для начинки пирогів.

Здавалося б це чудово, що у тернопільському озері тепер можна буде ловити такі рибини. З одного боку воно так. Але є й інший. Як сомик, так і ротань, неймовірні ненажери. Причому спроможні їсти ікру, мальків і навіть іншу рибу. Тобто вони становлять загрозу для «місцевих» мешканців нашої водойми.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ