На Тернопільщині виловлюють рибу забороненими засобами

0
129

У період з 01 квітня по 10 червня 2021 року тривала нерестова заборона на Тернопільщині. Під час встановленого періоду відтворення водних біоресурсів державними інспекторами Тернопільського рибоохоронного патруля проведено 112 рибоохоронних рейдів та викрито 171 порушення природоохоронного законодавства, з яких 28 – грубих (ч. 4 ст. 85 КУпАП). Складено 103 протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства), один за ст. 85-1 КУпАП (виготовлення, збут, зберігання заборонених знарядь добування (збирання) об’єктів тваринного або рослинного світу), один за ст. 86-1 КУпАП (експлуатація на водних об’єктах водозабірних споруд, не забезпечених рибозахисним обладнанням) та один за ст. 88-1 КУпАП. Крім цього, складено 37 актів виявлення та вилучення майна власник якого не встановлений.
«За даний період на порушників накладено штрафів на суму 5 727 грн. та нараховано збитків на суму 16 932 грн. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили 81 кг водних біоресурсів. Також вилучено 47 од. заборонених знарядь лову та ще 37 од. – за актами майна власник якого не встановлений», – повідомив керівник рибоохоронного патруля – Володимир Максимів.

Для прикладу, 23 квітня 2021 року державними інспекторами Тернопільського рибоохоронного патруля спільно з працівниками Заліщицького Відділення Поліції ГУНП в Тернопільській області проведено рибоохоронний рейд та виявлено грубе порушення правил рибальства. Близько 8 години виявлено громадянина, який здійснював вилов риби з човна, забороненими знаряддями – двома ставними сітками. Риби не зловив. Інцидент стався річці Серет біля с. Лисичники Чортківського району Тернопільської області. На особу складено протокол про адміністративне порушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи готуються для передачі в суд. Заборонені знаряддя лову та човен вилучено до рішення суду.

28 квітня 2021 року викрито грубе порушення правил рибальства. Інцидент стався на водоймі загального користування біля с.Пеньківці Тернопільського району (Скориківська СГ)Тернопільської області. Виявлено двох громадян які здійснювали вилов риби з човна ПВХ, забороненими знаряддями – ставними сітками у кількості 6 од. У такий спосіб особам вдалось добути 23 кг риби (карась сріблястий – 148 екз.) Збитки, завдані водним біоресурсам, становлять 2 516 грн.

29 квітня 2021року, в ході проведення спільного рейду з працівниками ВП №4 м.Заліщики Чортківського РВП ГУНП у Тернопільській області, зафіксовано аналогічне порушення правил рибальства. Інцидент стався на річці Серет біля с.Лисичники Чортківського району (Заліщицька МГ) Тернопільської області. Близько 9 години виявлено трьох громадян які здійснювали вилов риби з дерев’яного човна за допомогою ставних сіток у кількості 5 од. У сітках знаходилась така риба: плітка – 134 екз., окунь – 8 екз., лящ – 2 екз., судак – 2 екз. та верховодка – 1 екз. Загальна вага незаконно добутих водних біоресурсів становить майже 6 кг. Завдано збитків у розмірі – 12 903 грн. На осіб складено протоколи про адміністративне порушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справ готуються для передачі в суд. Знаряддя та засоби вчинення правопорушень вилучено до рішення суду.

15 травня 2021 року виявлено громадян, які здійснювали вилов водних біоресурсів в місці забороненому для рибальства забороненими знаряддями лову ставними сітками та сітками «екранами». Пізніше о 19 годині на водоймі загального користування біля с. Мухавка виявлено громадянина, який здійснював вилов риби забороненим методом – методом багріння. Також протягом рейду виявлено вісім місцевих жителів, які здійснювали вилов риби в місці забороненому для рибальства в період весняно-літньої нерестової заборони. У результаті проведеної роботи складено шість протоколів про адміністративні правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП та вісім протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП. Заборонені знаряддя лову вилучено. Матеріали справ готуються для передачі в суд за місцем скоєння правопорушень.

Управління Державного агентства рибного господарства у Тернопільській області закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись встановлених правил рибальства. Якщо Ви помітили порушення, прохання терміново повідомляти на цілодобову «гарячу лінію» Тернопільського рибоохоронного патруля:  (0352) 27 – 70 – 34 та (097) 427- 85- 95

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ