Хто інвалідам Тернопільщини допомагає почуватися повносправними?

0
510

DSC_0203Замість формального відзначення 25-ї річниці Незалежності України і 16-ї річниці діяльності Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, у Фонді запропонували альтернативу – спільно з працівниками структур виконавчої дирекції Фонду та потерпілими на виробництві відзначити свято спортивними змаганнями.

Урочистості  відбулися 22 серпня в залі Чортківського державного медичного коледжу. Відкрив урочини в.о.начальника управління від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань в Тернопільській області Федір Бортняк.

– Шістнадцять років діяльності Фонду – це період, сповнений кропіткої,  щоденної праці і прийняття відповідальних рішень. – зазначив він.

Народний депутат України Олег Барна зауважив, що діяльність Фонду вже давно оцінили трудівники, які втратили здоров¢я на виробництві, та члени сімей загиблих при виконанні трудових обов¢язків. Вони – приклад для наслідування усім людям з обмеженими можливостями. Не опустили руки, не здалися на волю обставинам. Олег Барна пригадав, як сам пережив важку травму після ДТП і не з чужих розповідей знає, як нелегко долати таке життєве випробування. Не втрачати віру в себе, віру в нашу державу, силу духу – основне кредо, яке має визначати майбутнє.

DSC_0091Відповідальність Фонду – не лише страхові виплати потерпілим, яких за 7 місяців цього року виплатили понад 16 мільйонів гривень, внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованих територій – ще більше мільйона гривень. Фонд фінансово забезпечує комплекс послуг з медичної і соціальної реабілітації потерпілих, санаторно-курортне лікування в оздоровчих закладах України. Багато потерпілих на виробництві пережили страшні трагедії.

На урочистостях спілкувалися з  інвалідом трудового каліцтва ІІ групи Богданом Комаринським, якого більшість учасників святкування знають, бо щороку зустрічаються на змаганнях спартакіади.

– Тут зібралися такі ж як і я – люди з активною життєвою позицією, – розповів Богдан Сидорович. – Які не здалися на волю обставин, не склали руки, мовляв, я інвалід – і життя скінчилось. Тут більше двох десятків потерпілих на виробництві, які здатні не лише дати раду своїм проблемам, а й надихнути інших інвалідів, яких в області не одна тисяча.  Розповідайте, переконуйте власним прикладом інших, хто сидить удома, в чотирьох стінах у тому, що можна і після травми жити повноцінним життям, роботи можливе і неможливе для  того, щоб реалізувати свої мрії, відкинути всі страхи і невпевненість. Ці  спортивні змагання – це не місця і нагороди, це можливість  проявити себе.

Спортсмени-аматори Василь Корчук та Людмила Нікітіна, Микола Божемський та Іванна Бондарчук, Світлана Магденко та Ірина Корчевська, Іван Герцунь та Надія Герман, Мушалюк Надія та Михайло Мазур, Мирослав Маркович та Богдан Адамів, Анатолій Зайлабутдінов вже мають особисті спортивні досягнення та відзнаки спартакіади. Є величезна користь неформального спілкування людей з обмеженими можливостями, коли вони змінюють середовище, діляться певними знаннями та вміннями, починають інакше дивитись на світ.

DSC_0216 (1)Тому запровадили виїзні прийоми громадян у відділеннях, відвідування за місцем проживання. Щоб з кожним інвалідом трудового каліцтва спілкуватися особисто.

– Найчастіше якраз під час особистих зустрічей з людьми і з’ясовуються різні проблеми, виникають питання і шляхи їх вирішення. –  відзначив в.о.начальника управління ВД Фонду в області Федір Бортняк. – Приємно, що наші працівники не ставляться до цього лише як до виконання своїх посадових обов’язків, а роблять усе можливе, аби хоч трохи полегшити будні соціально незахищених осіб.

У змаганнях з дартсу у загальнокомандному заліку перше місце здобули спортсмени-аматори та працівники, які представляли відділення виконавчої дирекції Фонду в Бережанському районі, «срібло» виборола команда управління виконавчої дирекції Фонду в області, а «бронзу » – команда відділення  виконавчої дирекції Фонду в Бучацькому районі.

Після спортивних баталій виступили з концертом аматори художньої самодіяльності Чортківського державного медичного коледжу.

IMG_8061

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ