Радикальна зміна влади у тернопільській газеті закінчилася криміналом?

0
396

газетаУ четвер, 4 серпня, о 14.58 год. поліція м. Тернополя зафіксувала факт викрадення з редакції газети «Подільське слово» книги наказів редактора і редакційної печатки групою працівників Тернопільської районної ради — заступником голови районної ради Миколою Михальчишиним, начальником юридичного відділу Юрієм Михайлюком, радником голови районної ради Арсеном Чудиком. Усі троє — члени Радикальної партії Олега Ляшка.

Виклик патрульної поліції м. Тернополя на номер «102» 4 серпня близько 15 год. прозвучав з редакції газети «Подільське слово» від члена Національної спілки журналістів України Ганни Макух. 29 липня ц.р. на сесії Тернопільської районної ради депутати проголосували за її звільнення з посади головного редактора газети «Подільське слово» всупереч усім писаним і неписаним законам.

Пряма мова Ганни Макух:

— Станом на середу, 3 серпня, я ще не мала на руках офіційного рішення сесії Тернопільської районної ради з мокрою печаткою про звільнення мене з посади головного редактора газети «Подільське слово» — видання Тернопільської районної ради і Тернопільської районної державної адміністрації. Засновники не спромоглися мені вручити рішення сесії з мокрою печаткою ні в день проведення сесії, ні згодом. Однак, бажаючи розблокувати паралізовану роботу редакції у четвер, 4 серпня, о 10.00 год. ранку, зважаючи на особисте прохання заступника голови Тернопільської районної ради Миколи Михальчишина, я з головним бухгалтером редакції та працівниками газети прийшла в приміщення на вул. Бродівська, 17 м. Тернополя складати акт прийому-передачі товарно-матеріальних цінностей редакції. На цю годину прибули і представники засновника газети — заступник голови Тернопільської районної ради Микола Михальчишин, начальник юридичного відділу районної ради Юрій Михайлюк, радник голови районної ради Арсен Чудик. Ми всі разом відкрили двері в бухгалтерію та комп’ютерний зал редакції, і представники Тернопільської районної ради розпочали огляд товарно-матеріальних цінностей. Все було на місці. Складати акт прийому-передачі, проте, ніхто не поспішав. Коли дійшло до Книги наказів редактора, раптово створився незрозумілий шум, вовтузня, дивні вигуки представників засновника: «Вилучаємо в податкову!». Через деякий час у приміщенні редакції, де мав бути складений акт прийому-передачі товарно-матеріальних цінностей, залишилася лише я і працівники редакції. Зникла і новопризначений редактор газети «Подільське слово» Наталя Чапрак.

Підозрюючи недобре, Ганна Макух, якій, до речі, в присутності представників засновника і працівників редакції новий редактор Наталя Чапрак відмовилася зробити запис в трудовій книжці про звільнення з роботи (такий порядок), — вона подзвонила на 102. Через 10 хвилин в редакцію газети «Подільське слово» на Бродівську, 17 прибула патрульна поліція м. Тернополя.

Пряма мова Ганни Макух:

газета 1— Патрульні зафіксували факт викрадення Книги наказів редакції, 8 зареєстрованих заяв працівників редакції і печатку. Печатку я передала новому редактору газети «Подільське слово» Наталії Чапрак у середу 3 серпня близько 17 год. в присутності патрульної поліції м. Тернополя під тиском представників засновника, яких привів у редакцію заступник голови Тернопільської районної ради Микола Михальчишин. Я в присутності патрульних написала заяву на ім’я  т. в. о. начальника Тернопільського ВП ГУ Національної поліції в Тернопільській області майора поліції Турая О.І. за фактом викрадення фінансових документів і печатки редакції службовими особами Тернопільської районної ради. Окрім того, поліцейські виявили на одному зі столів редакції розписку з особистим підписом заступника голови Тернопільської районної ради такого змісту: «Розписка. Я, Михальчишин Микола Степанович, взяв для ознайомлення в редакції газети «Подільське слово» журнал наказів (журнал прошнурований і пронумерований 313 сторінок) та заяви працівників на 8 аркушах. Зобов’язуюся повернути 09.08.2016 р. Підпис — заступник голови Тернопільської районної ради Михальчишин. 04.08.2016р.».

Адвокат Ганни Макух у присутності поліцейських зробив усі необхідні копії. Він зазначає, що звернення Ганни Макух до т. в. о. начальника Тернопільського ВП ГУ Національної поліції в Тернопільській області майора поліції Турая О.І. про викрадення книги наказів, заяв працівників і печатки редакції має бути впродовж 24 годин (до 16 год. 5 серпня) занесена в реєстр досудових розслідувань кримінального характеру. Тобто, проти заступника голови Тернопільської районної ради Миколи Михальчишина, начальника юридичного відділу районної ради Юрія Михайлюка, радника голови районної ради Арсена Чудика в разі занесення заяви до цього реєстру мала б бути порушена кримінальна справа.

Оскільки так званий головний редактор «Подільського слова» Наталія Чапрак відмовилися робити запис (такий порядок) про звільнення з посади головного редактора Ганни Макух у її трудовій книжці, щось тут нечисто. Втім, чи є у Наталії Чапрак для цього достатньо повноважень?

Сьогодні, 5 серпня, п’ятниця — день виходу газети «Подільське слово». Вперше за майже 50- літню історію зірваний випуск номера. Газета не вийшла. Чи, бува, не два редактори станом на цей час у газети «Подільське слово»? І обидва — головні? Адже офіційного рішення про звільнення з посали головного редактора газети «Подільське слово» Ганна Макух ще не отримала. Чекайте новин!

Віра ГОЛУБ

 БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.